Bełchatów: Bieg Tropem Wilczym zakończony. Kto był najszybszy?

Magda Buchalska-Frysz
Bieg Tropem Wilczym w Bełchatowie
Bieg Tropem Wilczym w Bełchatowie Magdalena Buchalska-Frysz
Blisko 200 osób wzięło dziś udział w wydarzeniu "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Uczestnicy "Biegu Tropem Wilczym" wystartowali z parku przy muzeum. Trasa liczyła dokładnie 1963 metry, symbolizując datę śmierci ostatniego z żołnierzy niezłomnych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

Chętni mogli wziąć też udział w dłuższym, 5-kilometrowym dystansie. Wystartowały m.in te osoby, które chcą spróbować swoich sił w II edycji Bełchatowskiej Triady Biegowej. Bieg "Tropem Wilczym" rozpoczął bowiem tegoroczną rywalizację.

Wyścig wygrał Piotr Kułak z Kamieńska, który ukończył bieg w czasie 17,08. Drugie miejsce zajął Tomasz Sonciński z Bełchatowa, a trzecie Kacper Krawczyk, także z Bełchatowa.

Wśród kobiet pierwsza była bełchatowianka Sylwia Hałaczkiewicz, druga była Monika Drążek z Bełchatowa, trzecia Justyna Chudzik-Warzecha z Zelowa.