Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie długo wyczekiwany remont sali gimnastycznej w SOSW

Danuta Rękawica
Jeszcze w sierpniu ma ruszyć remont sali gimnastycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie. Modernizacja ma potrwać do końca 2020 roku.

Remont obejmie ogólną modernizację ścian i podłóg. Wymienione zostaną grzejniki wraz z osłonami. Instalacje centralnego ogrzewania zostaną ukryte w ścianach. Generalny remont przejdzie też instalacja elektryczna, zastosowane zostanie oświetlenia energooszczędne. Do tego stworzony zostanie odpowiedni systemu wentylacji, zamontowane zostaną rolety zewnętrzne. To jednak tylko część prac, jakie prowadzone będą w sali SOSW-u.

- Będzie to remont generalny, a zakres robót będzie bardzo szeroki. Do wymiany jest podłoga, będą gipsowane ściany, sufit. Wymieniony zostanie sprzęt - ławeczki, drabinki gimnastyczne itp. Pomieszczenie wymaga rolet zewnętrznych, ponieważ spełnia też funkcję sali, gdzie odbywają się wszystkie imprezy i uroczystości szkolne. Wtedy wchodzi do niej znaczna liczba wychowanków, z rodzicami i pracownikami placówki. Potrzebne są więc odpowiednie warunki. Po remoncie sala będzie pełniła funkcję w pełni reprezentacyjną - mówi dyrektor SOSW w Bełchatowie, Małgorzata Stęplewska.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy dzieci od 1 września wrócą do stacjonarnej nauki w placówkach. W przypadku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego sytuacja jest trochę inna. Nawet jeśli szkoły masowe nie ruszą z 1 września, to ośrodek być może będzie prowadzić te najbardziej potrzebne dla uczniów zajęcia rewalidacyjne. Remont nie będzie jednak dużym utrudnieniem dla funkcjonowania placówki.

- Nasz ośrodek zajmuje dwa budynki. W tym drugim również mogą odbywać się zajęcia sportowo-rekreacyjne. Mamy też dostępny duży teren zielony i jak najbardziej te zajęcia mogą też odbywać się na świeżym powietrzu - informuje dyrektor SOSW w Bełchatowie. - Klasy w naszym ośrodku nie są zbyt liczne. Zgodnie z przepisami czasami są to oddziały liczące trzech bądź czterech uczniów, więc zajęcia mogą też odbywać się w klasach. Myślę, że warto poczekać i przemęczyć się, by później było pięknie i funkcjonalnie - przyznaje dyrektor placówki.

Sala gimnastyczna jest w złym stanie technicznym. Jej remont był odkładany ze względu na brak środków. Koszt inwestycji to blisko 300 tys. zł. Powiat bełchatowski otrzymał na nią dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego w kwocie 80 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto