Bartosz Biel trafia, ale GKS znów przegrywa na wyjeździe... Tym razem w Niecieczy

Ostatni raz na wyjeździe GKS Bełchatów wygrał jeszcze w II lidze. Było to 24 kwietnia w Rybniku
Ostatni raz na wyjeździe GKS Bełchatów wygrał jeszcze w II lidze. Było to 24 kwietnia w Rybniku amielczarski.com / Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów
Piłkarze GKS Bełchatów przegrali na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:2 (0:1) i tym samym zaliczyli czwartą z rzędu porażkę w roli gości. Jedynego gola dla biało-zielono-czarnych zdobył w 64. minucie gry Bartosz Biel, dla którego było to już trzecie trafienie w tym sezonie Fortuna 1. Ligi.

Tym razem trener GKS - Artur Derbin nie zdecydował się na zmiany po zwycięskim meczu domowym z Olimpią Grudziądz 1:0. W meczowej kadrze zabrakło kontuzjowanego Marcina Ryszki oraz Michała Kołodziejskiego.

Fani "Brunatnych" nie mogli się spodziewać gorszego początku. Już pierwszy gol dla gospodarzy padł w 45. sekundzie, a do siatki z kilku metrów trafił napastnik niecieczan Vladislavs Gutkovskis. W kolejnych minutach "Słoniki" kontrolowały przebieg spotkania, a bełchatowianie poważniej zagrozili dopiero w 30. minucie meczu. Bartosz Biel uderzył, ale trafił w nogę golkipera Karola Dybowskiego. W następnej akcji, tym razem pod bramką przyjezdnych dobrze interweniował Paweł Lenarcik po mocnym uderzeniu Florina Purece. Przed przerwą z bliskiej odległości wysoko nad bramką GKS huknął strzelec bramki dla gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od świetnego przerzutu Marcina Grolika do Mateusza Marca, ale najskuteczniejszy strzelec GKS po dobrym przyjęciu nie zdołał nawet oddać strzału. W kolejnej akcji znów "Grolo" zagrał daleko do Emile Thiakane, który po przerwie wszedł na boisko w miejsce Viktora Putina. Senegalczyk dośrodkował, ale skutecznie interweniował Dybowski. W 64. minucie spotkania wyrównujące trafienie zaliczył Bartosz Biel, który bardzo dobrze przymierzył z około 16. metrów po podaniu Artura Golańskiego. Chwilę po zdobyciu gola GKS mógł znów wyciągać piłkę z siatki, ale Vladislavs Gutkovskis wywalczył jedynie rzut rożny. W 70. minucie pojedynku pierwszy w karierze trenerskiej żółty kartonik otrzymał Artur Derbin, który dosadnie dał do zrozumienia arbitrom, że nie zgadza się z ich decyzją co do niepodyktowania jedenastki za zagranie piłki ręką przez jednego z graczy Termalici we własnym polu karnym. Chwilę później odpowiedział dobrym uderzeniem Dawid Kocyła, ale interweniujący bramkarz gospodarzy zapoczątkował szczęśliwą dla nich akcję, w której po raz drugi w tym spotkaniu trafił łotewski napastnik i było 2:1. Bełchatowianie do samego końca próbowali wywalczyć, chociażby punkt, ale nie powiodło się to i GKS zanotował szóstą wyjazdową porażkę w tym sezonie.

TUTAJ można obejrzeć bramki z Niecieczy.

W ligowej tabeli GKS Bełchatów zajmuje 12. miejsce po 14. kolejkach z dorobkiem 17 oczek na koncie i bilansem bramek 16:17.

Najbliższą okazją do zdobycia kompletu oczek będzie domowy mecz "Brunatnych" z Miedzią Legnica w piątek 25 października o godz. 20.45 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie. Pojedynek ten będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu.

Przypomnijmy, że u siebie biało-zielono-czarni wygrali w tym sezonie aż pięć razy i zaledwie raz przegrali, a ich bilans bramek na własnym obiekcie wynosi 12 goli zdobytych i tylko 2 bramki stracone.