Bartłomiej Bartosiak odchodzi z GKS Bełchatów. Wychowanek rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron

Bartłomiej Bartosiak odchodzi z GKS Bełchatów. Wychowanek tego klubu w czwartkowy poranek pożegnał się z drużyną i rozwiązał swoją umowę za porozumieniem stron.

Bartłomiej Bartosiak opuszcza GKS Bełchatów

29-letni pomocnik z obecnej kadry "Brunatnych" ma najdłuższy staż w pierwszej drużynie tego klubu. Od zawsze był oddany biało-zielono-czarnym barwom i z dumą reprezentował GKS na boiskach Ekstraklasy, czy I i II ligi. Bartosiak przy Sportowej 3 zaliczył kilka awansów, ale też i spadków. Wielokrotnie wyprowadzał także zespół na boisko jako kapitan. Od samego początku jego serce biło tylko dla GKS Bełchatów. Teraz jednak z przyczyn finansowych "Bartas" zdecydował się na ten trudny krok, jakim jest rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

W swojej piłkarskiej karierze Bartosiak grał tylko przez 1,5 roku w innym klubie niż GKS. W 2011 roku trafił na zasadzie wypożyczenia do Olimpii Elbląg, a wiosnę sezonu 2015/2016 spędził w Stali Stalowa Wola.

W szatni pierwszego zespołu GKS pomocnik przebywał od 1 lipca 2009 roku. Swój debiut na boisku, ale też i w Ekstraklasie odnotował 30 kwietnia 2010 roku w domowym starciu przeciwko Cracovii Kraków wygranym przez gospodarzy 3:0. Nieco ponad dwa tygodnie później, 15 maja 2010 roku Bartosiak zdobył w meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy bramkę w Warszawie przeciwko Legii.

Łącznie w GKS Bełchatów Bartłomiej Bartosiak rozegrał 163 oficjalne mecze (23 - Ekstraklasa, 53 - I liga, 87 - II liga, 10 - Puchar Polski) i zdobył 25 bramek.

Warto również wspomnieć rok poprzedni, gdy 12 maja przy ul. Sportowej 3 w ramach 33. kolejki II ligi GKS rywalizował z łódzkim Widzewem. Wówczas Bartosiak w 66. minucie pojawił się na boisku, a w 68. i 85. minucie odnotował dwa trafienia, które dały bełchatowianom wygraną nad odwiecznym rywalem z Łodzi 3:1 i duże szanse na awans do Fortuna 1. Ligi, który tydzień później stał się faktem, a Widzewowi te dwie bramki zabrały jakiekolwiek marzenia o awansie o klasę wyżej.

W ostatnim roku gry dla GKS 29-latek zagrał 21 meczach Fortuna 1. Ligi oraz Totolotek Pucharu Polski zdobywając jednego gola. Łącznie spędził na boisku 1140 minut.

Bartosiakowi kontrakt z GKS wygasał 30 czerwca 2021 roku.

A już w niedzielę, 28 czerwca o godz. 12.40 ekipa GKS zagra bardzo ważny mecz w Suwałkach z ostatnimi w tabeli Fortuna 1. Ligi Wigrami. Wygrana w tym meczu będzie kolejnym krokiem "Brunatnych" w kierunku utrzymania. Transmisja z tego meczu w Polsacie Sport.