Astoria Szczerców przegrała zaległe spotkanie w Niewiadowie

Przed ekipą ze Szczercowa ostatnie spotkanie rundy jesiennej. Zagrają na wyjeździe ze Startem Lgota Wielka Adam Kieruzel
Drużyna Astorii Szczerców w zaległym meczu 13. kolejki piotrkowskiej KEEZA klasy okręgowej przegrała na wyjeździe ze Stalą Niewiadów 0:2 (0:2). Oba gole padły w pierwszej połowie meczu, a ta porażka powoduje, że seria czterech meczów z rzędu szczercowian bez przegranej została przerwana.

Dobra postawa Astorii Szczerców przerwana w Niewiadowie

Pierwotnie spotkanie pomiędzy Stalą Niewiadów a Astorią Szczerców miało się odbyć 17 października, ale zostało odwołane z powodu zbyt złego stanu boiska.

Czas na nadrobienie strat przyszedł w środę, 11 listopada. Wówczas Astoria, która nie przegrała czterech ostatnich spotkań, pojechała do Niewiadowa na mecz ze Stalą, która po porażce w Przedborzu z Pilicą i u siebie z KS Paradyż chciała udowodnić, że to był jedynie wypadek przy pracy.

W pierwszej części meczu padły dwa gole. Najpierw w 12. minucie błąd obrońców Astorii wykorzystał Piotr Gulej, a w 40. minucie pięknie uderzył z dystansu Kamil Marciniak i podwyższył na 2:0. Poza tymi dwoma trafieniami Stal nie stworzyła sobie żadnych groźnych sytuacji. Po stronie gości okazji sam na sam nie wykorzystali: Mikołaj Papuga i Dawid Miedwiediew. Z kolei dwa uderzenia Krzysztofa Skały obronił Filip Błażejewski, a strzał głową Rafała Marynowskiego przeleciał tuż obok słupka bramki Stali.

W drugiej połowie spotkania obie strony grały na równym poziomie. W 71. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Rafał Marynowski i przyjezdni musieli sobie radzić w "10". Mimo to Astoria atakowała w celu odrobienia strat, ale bramek zdobyć się nie udało i Stal wygrała ten mecz 2:0.

W tabeli piotrkowskiej KEEZA klasy okręgowej szczercowianie zajmują 11. pozycję z sumą 21 oczek zdobytych w 15 meczach. Ich bilans, to 34 gole strzelone i 32 stracone.

Ostatnim meczem jesieni, który rozegrają zawodnicy Astorii będzie pojedynek w Lgocie Wielkiej z tamtejszym Startem, który przegrał trzy ostatnie mecze i plasuje się na 10. miejscu wyprzedzając o jedno oczko Astorię. Początek tego starcia w sobotę, 14 listopada o godz. 13.

13. kolejka - KEEZA klasa okręgowa, grupa: Piotrków Trybunalski
Stal Niewiadów - Astoria Szczerców 2:0 (2:0)

1:0 - Piotr Gulej 12'
2:0 - Kamil Marciniak 40'

Stal: Filip Błażejewski - Mateusz Mrugalski (60' Łukasz Mucha), Krystian Bożyk, Alan Grochowalski, Piotr Gulej (80' Jonasz Mąkola), Robert Ornafa, Jakub Pachniewicz (87' Kacper Kochelski), Marcel Sosnowicz (67' Michał Lenarczyk), Robert Świątnicki (83' Mateusz Biedrzycki), Daniel Woźniak (88' Miłosz Sosnowicz), Kamil Marciniak

Astoria: Mikołaj Glinkowski - Sebastian Galewski, Tomasz Pietkiewicz, Patryk Ratajczyk, Arkadiusz Rojszczak (75' Arkadiusz Rojszczak), Dawid Miedwiediew, Krzysztof Skała, Rafał Marynowski, Mikołaj Papuga (82' Kacper Bogunia), Maciej Miedwiediew, Adrian Ulfik

żółte kartki: Ornafa, Mrugalski, Bożyk - Marynowski, Ratajczyk
czerwona kartka: 71' Rafał Marynowski (Astoria Szczerców - za drugą żółtą kartkę)