Astoria Szczerców i Hetman Rusiec wygrywają kolejny mecz z rzędu. Rezerwy Omegi Kleszczów z porażką

Adam KieruzelZaktualizowano
Ta porażka była pierwszą dla Omegi od 8 września.
Ta porażka była pierwszą dla Omegi od 8 września. Adam Kieruzel
W rozgrywkach na poziomie klasy okręgowej drugą wygraną z rzędu zanotowała Astoria Szczerców, a trzeci raz z rzędu wygrał Hetman Rusiec. Udaną serię przerwała z kolei Omega II Kleszczów.

W okręgu piotrkowskim Astoria rywalizowała na wyjeździe ze Szczerbcem Wolbórz. Pierwszego gola w 43. minucie zdobyli gospodarze i to oni prowadzili do przerwy 1:0.

Dziesięć minut po zmianie stron wyrównującą bramkę zdobył Krzysztof Skała. W 65. minucie spotkania Patryk Różalski strzelił bramkę dla Szczerbca i szczercowianie znów musieli gonić wynik. W końcówce Astoria pokazała się ze świetnej strony i w 88. minucie wyrównał Rafał Marynowski, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Oskar Barasiński strzelił zwycięską bramkę dla przyjezdnych.

Astoria tym samym od trzech kolejek jest niepokonana, a dwa ostatnie mecze kończyła z kompletem punktów.
Na terenie wicelidera w Niedośpielinie rywalizowała druga drużyna Omegi Kleszczów, która po pierwszej połowie bezbramkowo remisowała.

Pierwszą bramkę w 55. minucie zdobyli gospodarze, a dokładnie Karol Barański. Rezerwy kleszczowskiego klubu wyrównały w 86. minucie po trafieniu Dawida Barańskiego, ale to ostatecznie ekipa z Niedośpielina, a konkretnie Łukasz Gloc postawił kropkę nad "i" zdobywając bramkę na 2:1 w 94. minucie.

Ta porażka była pierwszą dla Omegi od 8 września. W kolejnych czterech kolejkach kleszczowianie dwa razy wygrywali i dwa razy remisowali, aż do starcia w Niedośpielinie.

W tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej Astoria Szczerców zajmuje 11. pozycję z dorobkiem 10 oczek w 9. kolejkach, a Omega II Kleszczów jest nieco wyżej, bo na 9. miejscu również z sumą 10 punktów.

W najbliższej serii gier szczercowianie w sobotę 19 października o godz. 15 zagrają w Drzewicy z Gerlachem, który na własnym terenie jeszcze nie przegrał. Dzień później o godz. 12 kleszczowianie zmierzą się z ostatnim w tabeli LUKS Gomunice, który ma na koncie zaledwie jedno oczko.

Zespół z Ruśca na zwycięskim szlaku

Hetman zagrał na swoim boisku po raz drugi z rzędu i kolejny raz zaliczył komplet oczek. Rywalem beniaminka sieradzkiej "okręgówki" był GKS Sędziejowice z dolnych rejonów tabeli.

Strzelanie w 4. minucie rozpoczął Łukasz Walewacz pięknym uderzeniem z około 40. metrów. Cztery minuty później goście wyrównali, a w 14. minucie zdobyli kolejnego gola, tym razem z rzutu karnego. Zdenerwowani gracze Hetmana wyrównującą bramkę zdobyli w 37. minucie. Jej autorem był Łukasz Kołodziej, a asystował Damian Michalak.

Zaraz po przerwie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Artur Witczański uderzeniem z rzutu wolnego. Na 4:2 podwyższył w 81. minucie Łukasz Kołodziej po podaniu Pawła Matynii. Wynik na 5:2 ustalił w 89. minucie pojedynku Wiktor Uciński, a asystował kolejny raz Damian Michalak.

W tabeli Hetman zajmuje już 7. pozycję i po 10. kolejkach ma na swoim koncie 16 punktów.

Następne ligowe spotkanie beniaminek z Ruśca rozegra na wyjeździe z LKS Chojne. Mecz z trzynastą ekipą w tabeli rozpocznie się w sobotę 19 października o godz. 15.