Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Antoni Macierewicz i politycy PiS z Bełchatowa zaprezentowali... cysternę wstydu [ZDJĘCIA]

Grzegorz Maliszewski
Grzegorz Maliszewski
Grzegorz Maliszewski
Politycy PiS z Bełchatowa kandydujący z list Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach wraz z Antonim Macierewiczem zaprezentowali na ulicy Przemysłowej "cysternę wstydu”. To element kampani wyborczej PiS. Podczas zorganizowanej konferencji prasowej politycy PiS opowiadali o „mafii paliwowej” i korzyściach z uszczelnienia systemu VAT.

Kampania wyborcza w Bełchatowie nabiera tempa. Czwórka kandydatów Prawa Sprawiedliwości z Bełchatowa w zbliżających się wyborach parlamentarnych zorganizowała konferencję prasową na ulicy Przemysłowej. Wraz z Małgorzatą Janowską, Agnieszką Wysocką, Dariuszem Kubiakiem i Waldemarem Wyczachowskim na spotkaniu z dziennikarzami pojawił się Antoni Macierewicz, szef PiS w okręgu piotrkowskim. Wspólnie zaprezentowali tzw. "cysternę wstydu". Czego symbolem była? To już wyjaśnił Antoni Macierewicz, który wyliczył, że za sprawą działania "mafii paliwowej" budżet państwa stracił aż 68 miliardów złotych na skutek nieszczelnego systemu VAT.

- Tego nie da się przeliczyć na koszty sytuacji poszczególnych grup społecznych, to jest więcej niż roczny budżet państwa - powiedział Antoni Macierewicz. - Podczas poprzednich rządów SLD, czy później PO-PSL mieliśmy tutaj do czynienia z ciągłością zgody na funkcjonowanie struktur mafijnych, które ograbiały obywateli. Dzięki uszczelnieniu systemu VAT przez ministerstwo finansów, znakomicie spadły koszty tej grabieży.

O wynikach komisji śledczej do spraw VAT opowiadała posłanka Małgorzata Janowska.

- Na komisji śledczej do spraw VAT'u własnie ujawniliśmy proceder, który trwał przez wiele lat. Z budżetu państwa zginęły miliardy złotych, które można było wykorzystać i wprowadzać różnego rodzaju formy programów społecznych, jak choćby 500+, dzięki któremu obywatele mają dodatkowe pieniądze. W tej chwili mamy 7 zawiadomień do prokuratury, są one wdrożone i prokuratura będzie się nimi zajmować. Dodatkowo są 4 wnioski o trybunał stanu dla 4 polityków z PO – chodzi o pana Tuska, panią Kopacz, pana Rostowskiego oraz wiceministra Szczurka – mówiła poseł Małgorzata Janowska.

Poseł Dariusz Kubiak wyliczył, że 750 cystern dziennie wjeżdżało do kraju za rządów PO-PSL. Dziś do kraju wjeżdża ich 150 dziennie.
- Jak widać paliwa w Polsce nie brakuje. Wcześniej dziennie traciliśmy na tym procederze 24 mln zł. Dla porównania gdybyśmy odnieśli to do programu 500+, to można policzyć, że co 22 sekundy jedno dziecko zostało pozbawione tych środków. To była ogromna grabież - powiedział poseł Dariusz Kubiak.

Były starosta bełchatowski - Waldemar Wyczachowski - zaznaczył, w odniesieniu do skali problemów z jakimi borykają się samorządy, to 24 mln zł, o których wspomniał poseł Kubiak, pozwoliłyby na.. wybudowanie drogi z Bełchatowa do kopalni Bełchatów. - To skala, która poraża - powiedział Waldemar Wyczachowski.

Agnieszka Wysocka wyliczyła, że straty jakie budżet Państwa poniósł, to w przeliczeniu na województwo aż 4 miliardy złotych.
- Tylko zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości pozwoli dokończyć dzieła rozpoczętego przez rząd i aby takie szokujące dane, jak mamy za plecami już się więcej nie pojawiały. Wspólną pracą możemy dążyć do rozwoju regionu - powiedziała Agnieszka Wysocka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto