Aleksandra Gaworska z brązem w sztafecie na Halowych Mistrzostwach Polski

26-letnia wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego zaliczyła w Toruniu udane występy KS AZS AWF Kraków / Facebook
W weekend 20-21 lutego w Arenie Toruń odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Udział w tych zawodach odnotowała 26-letnia bełchatowianka Aleksandra Gaworska, która reprezentowała barwy KS AZS AWF Kraków zarówno indywidualnie, gdzie pobiegła w finale na dystansie 400 metrów jak i w sztafecie 4x200 metrów zdobywając brąz.

Bełchatowianka Aleksandra Gaworska na podium Halowych Mistrzostw Polski

W sobotnich eliminacjach Aleksandra Gaworska w biegu na dystansie 400 metrów startowała w pierwszej grupie. Reprezentantka KS AZS AWF Kraków z rekordem sezonu 53,53s zajęła 2. miejsce, co dało jej awans do biegu finałowego. Spośród sześciu zawodniczek, które miały szansę na walkę o medale, Gaworska w eliminacjach wywalczyła czwarty czas.

Finał biegu kobiet na dystansie 400 metrów odbył się w niedzielne popołudnie. Bełchatowianka przecięła jako linię mety jako ostatnia i musiała zadowolić się 6. miejscem z rezultatem 53,54s. Wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego przez cały czas biegła ostatnia, ale walczyła o jak najlepszy czas i miejsce do samego końca. Złoto zdobyła przedstawicielka AZS AWF Katowice Justyna Święty-Ersetic, srebro wywalczyła niespełna 18-letnia Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów, a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Hołub-Kowalik z AZS UMCS Lublin.

Godzinę później Aleksandra Gaworska stanęła na starcie biegu sztafetowego 4x200 metrów, gdzie w klubowych barwach KS AZS AWF Kraków walczyła o jak najlepszą lokatę wraz z Karoliną Cuber, Karoliną Gajewską i Alicją Struzik. W tym składzie zdobyły one brązowe medale z wynikiem 1:39,12s. Wygrał AZS AWF Warszawa przed KS AZS AWF Wrocław. W porównaniu z 2019 i 2020 rokiem na podium zabrakło AZS AWF Katowice. Reprezentantki tego klubu nie ukończyły biegu, a w dwóch poprzednich latach zdobywały one Mistrzostwo Polski. W zmaganiach nie wystartowała ekipa KS AZS AWF Wrocław II.

Aleksandra Gaworska z brązem w sztafecie na Halowych Mistrzo...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0