Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja krwiodawstwa w PGE GIEK Bełchatów, Górnicy i energetycy oddali litry krwi FOTO, VIDEO

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Wideo
od 16 lat
Po raz drugi w tym roku na wspólnej akcji krwiodawstwa spotkali się górnicy i energetycy z Bełchatowa. Do udziału zaprosili także pozostałych mieszkańców Bełchatowa. I dzięki temu stacje krwiodawstwa zasilone zostały kolejną dawką tego bezcennego leku

Akcja krwiodawstwa w PGE GIEK Bełchatów

W czwartek, 9 listopada, od rana korytarz w koncernie PGE GIEK Bełchatów, zapełnił się krwiodawcami. Przyszli, by oddać krew w ramach wspólnej akcji organizowanej razem przez kluby krwiodawców z kopalni i elektrowni Bełchatów oraz centralę PGE GIEK. To jednak nie wszystko, bo udział w niej mógł wziąć każdy chętny.

W czwartkowy ranek krew oddało w sumie 32 dawców. Dzięki temu akcja przyniosła łącznie ok. 14,5 l krwi.

Czytaj także:
KRWIODAWCY Z KOPALNI BEŁCHATÓW ODDALI KREW

To już 17 wspólna akcja Powiatowego Stowarzyszenia HDK przy Kopalni Bełchatów oraz klubu HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów oraz centrali PGE GIEK. Każdy z tych klubów organizuje oczywiście także samodzielne akcje.

- My jako elektrowniany klub organizujemy siedem akcji krwiodawstwa w roku - mówi Mariusz Warchoł.z klubu Honorowych Dawców Krwi przy Elektrowni Bełchatów. - Podobnie działa klub przy kopalni Bełchatów. Staramy się w naszych klubach pozyskać ponad 100 litrów krwi rocznie. Myślę, że dzięki tej akcji osiągniemy ten pułap, a kopalnia już na poprzedniej akcji go przekroczyła.

Kolejna wspólna akcja odbędzie się w maju.

– Szlachetna idea krwiodawstwa zasługuje na najwyższe słowa uznania - mówi Zbigniew Kasztelewicz, p.o. prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. -Wspólne akcje krwiodawców z bełchatowskich oddziałów naszej spółki stały się już tradycją. To już 17 edycja tego wydarzenia, a podczas 16 poprzednich bełchatowscy krwiodawcy oddali łącznie ok. 130 l krwi - to imponujący wynik. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w dzisiejszą akcję.

A już 14 grudnia krwiodawcy z kopalni pojadą oddać krew do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Tradycyjnie zawiozą też paczki dla chorych dzieci, a czas małym pacjentom umili tradycyjnie orkiestra górnicza KWB Bełchatów. W drodze powrotnej krwiodawcy zajrzą też z podarkami do szpitala w Bełchatowie.
[g]9515609[/g]\

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto