Anna Frysz
Anna Frysz
Regaty Klubu Żeglarskiego "Abordaż" Bełchatów na Wielkich Jeziorach Mazurskich, 11 września 2022 Anna Frysz
Na Wielkich Jeziorach Mazurskich odbyły się VIII Regaty Miast Partnerskich CUP 2022 Klubu Żeglarskiego "Abordaż" Bełchatów.

W minioną sobotę, 11 września, na Wielkich Jeziorach Mazurskich odbyły się VIII Regaty Miast Partnerskich CUP 2022 Klubu Żeglarskiego "Abordaż" Bełchatów. Żeglarze rywalizowali o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział Bełchatów. Amatorskie regaty dystansowe rozegrano na jeziorach Kisajno i Dargin na trasie Giżycko - Sztynort. W tegorocznej odsłonie na linii startu stanęło jedenaście załóg.

- Bardzo wam dziękuję za udział w tych regatach, chociaż pogoda nie była łaskawa. Wczoraj obawialiśmy się, że te regaty mogą być skrócone, albo przesunięte, ale dzięki łaskawości Posejdona udało się je przeprowadzić. Jeszcze raz wam bardzo dziękuję za sportową rywalizację w duchu fair play - powiedział w porcie w Sztynorcie Leszek Kasprzyk, komandor klubu "Abordaż" Bełchatów i sędzia zawodów.

• Pierwsze miejsce w kategorii open i pierwsze miejsce w kategorii kobiet zajęła załoga na jachcie o nazwie Gypsy Queen (Antila 27) dowodzona przez jachtowego sternika morskiego - Wiolettę Bartosik. W załodze uczestniczyły: Anna Kopeć - Jędraszek, Aleksandra Janik, Małgorzata Urbaniak i Agnieszka Zuzańska.
  • Drugie miejsce w kategorii open zajęła załoga na jachcie o nazwie Frycel (Maxus 26), którą dowodził jachtowy sternik morski - Grzegorz Saktura. Załoga w składzie: Barbara Szubert - Saktura, Wioletta Berg i Aleksander Berg. Na mecie między pierwszą, a drugą załogą była różnica 5 min 5 s.

• Trzecie miejsce w kategorii open i drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła załoga na jachcie o nazwie Bora (Antila 27) dowodzona przez jachtowego sternika morskiego - Agnieszkę Adamską. Załoga: Olga Adamska, Dorota Karkus, Sylwia Mielniczek, Iwona Kluska, Karolina Pasterska i Magdalena Jaśkiewicz - Stawowczyk. Na mecie między pierwszą załogą kobiecą, a drugą załogą kobiecą była różnica 7 min 50 s.

• Czwarte miejsce w kategorii open i trzecie miejsce w kategorii kobiet zajęła załoga na jachcie o nazwie Nirwana (Antila 27) dowodzona przez żeglarza jachtowego - Gabrielę Łuczak. Załoga: Anna Baczmaga, Dorota Baczmaga, Ewelina Kaczorowska, Barbara Polek, Katarzyna Stachowicz, Joanna Rydz i Monika Tosik.
  • Piąte miejsce w kategorii open zajął załoga na jachcie o nazwie Tahitanka (Antila 30) dowodzona przez jachtowego sternika morskiego - Jarosława Herbika. Załoga: Anna Sobaniec, Adrianna Kowalska, Tomasz Olejnik i Marcin Perka.
  • Szóste miejsce w kategorii open zajęła rodzinna załoga na jachcie o nazwie Familia (Sasanka Viva 700), którą prowadził jachtowy sternik morski - Adam Godzieba. Załoga: Beata Godzieba, Grzegorz Godzieba.

• Siódme miejsce w kategorii open zajęła załoga na jachcie o nazwie Miruna (Antila 30), którą dowodził jachtowy sternik morski - kapitan Ryszard Wyka. Załoga: Anna Sura, Anna Grzejda, Ewa Kluska, Marcin Barański i Anna Frysz.

VIII Regaty Miast Partnerskich CUP 2022 Klubu Żeglarskiego "...