Dodaj zdjęcie profilowe

avatarEwelina

Bełchatów

Kolonie letnie w Karwi bez telewizji i komputera

2013-07-30 22:17:53

W dniach od 06 do 18 lipca 2013 roku odbyły się kolonie letnie w Karwi dla 55 dzieci z powiatu bełchatowskiego w tym z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej i Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego w Bełchatowie). Są one organizowane już od wielu lat przez Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Bełchatowie.
Uczestnicy wyjątkowo aktywnie spędzali czas. Oprócz kąpieli i plażowania organizowane były różnorodne imprezy, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Do dyspozycji wychowankowie mieli salę gimnastyczną oraz kompleks boisk typu "Orlik".
Odbyło się wiele konkursów m.in.:
-plastyczne ("Morze nasze morze", "Rzeźba z piasku", "Dno morza"),
-muzyczne ("Konkurs piosenki wakacyjnej", "Mini playback show", "Mam talen").
Był czas także na rozgrywki i zawody sportowe, które odbywały się na plaży, jak również na boiskach. Na szczególną uwagę zasługują "Chrzty kolonijne", "Śluby", "Pokaz mody", "Malowanie twarzy", wybory Miss i Mistera oraz podchody.
Ważnym wydarzeniem było spotkanie z pracownikami Straży Granicznej z Władysławowa, którzy m.in. przeprowadzili prelekcję na temat zagrożeń czyhających na dzieci i młodzież w czasie wakacji a także zaprezentowali psa tropiącego materiały wybuchowe.
Wieczorami odbywały się dyskoteki, ogniska ze śpiewem przy akompaniamencie gitary.
Często spacerowaliśmy brzegiem morza i podziwialiśmy zachód a także wschód słońca. Atrakcją koloni były dwie wycieczki autokarowe. Podczas pierwszej na Półwysep Helski dzieci zwiedziły latrnię morską i Muzeum w Rozewiu oraz były w "Fokarium" i Muzeum Rybołóstwa na Helu. W czasie drugiej wycieczki uczestnicy koloni w Gdyni zwiedzili "Dar Pomorza", "Błyskawice" oraz Akwarium Gdyńskie, w Oliwie wysłuchali koncertu organowego w Katedrze, byli w palmiarni i w pięknym ogrodzie. W Gdańsku spacerowali do Długim Targu, podziwiali pomnik Neptuna, Żuraw, zabytkowe kamieniczki a statkiem dopłynęliśmy do Westerplatte.
Dla większości dzieci był to pierwszy pobyt nad morzem a ich marzenia stały się rzeczywistością dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu wielu firm, organizacji osób prywatnych.
W imieniu wszystkich dzieci, uczestników koloni w Karwi składam serdeczne podziękowania dla:
Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Bełchatowie
Fundacji "Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łodzkiej"
Buissnes Solutions
Związkom Zawodowym PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów:
"Odkrywka"
Pracowników Ruchu Ciągłego Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów S.A.
Górnictwa Węgla Brunatnego KWB Bełchatów S.A.
Sierpień 80
Skry Bełchatów
GKS-u Bełchatów
Tesco Extra w Bełchatowie
Aro-Trans
Orange
Frimy "Perlipol" S.J., K. Kuśmierek, W. Derlatka, J. Benben
Pani Anety Gnat z Warszawy
Panu Janowi Kaźmierczakowi z Kuźnicy
Państwa Szustakiewicz z Bełchatowa
Innych osób prywatnych


Kierownik i organizator
Lidia Szymańska

Jesteś na profilu Ewelina - stronie mieszkańca miasta Bełchatów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.