MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki nordic walking do 4 km od Sopotu. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać w weekend 25 - 26 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za ciekawymi trasami nordic walking w pobliżu Sopotu? Wspólnie z Traseo mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi na ten tydzień. Jeśli przed Tobą pierwszy marsz nordic walking, nie zaczynaj w poniedziałek. W wolnym dniu będziesz mieć czas, by oswoić technikę. Poznaj nasze propozycje, gdzie warto sie wybrać z Sopotu na nordic walking. Na ten weekend przygotowaliśmy ścieżki w odległości do 4 km od miasta. Sprawdź je i daj znać, czy wszystko było zgodne z opisem.

Spis treści

Nordic walking w okolicy Sopotu

Razem z Traseo przygotowaliśmy 3 trasy nordic walking oddalone maksymalnie o 4 km od Sopotu. Zobacz, czy ścieżka polecana przez innych użytkowników Traseo odpowiada również Tobie.

Nim wyjdziesz, upewnij się, jaka będzie pogoda w Sopocie.

W sobotę 25 maja według prognozy pogody ma być 26°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 43%. W niedzielę 26 maja zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 24°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 68%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Wejherowski przez Trójmiejski Park Krajobrazowy

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 54,96 km
  • Czas trwania marszu: 31 godz. i 8 min.
  • Przewyższenia: 196 m
  • Suma podejść: 2 027 m
  • Suma zejść: 1 984 m

GR3miasto poleca trasę uprawiającym nordic walking z Sopotu

Oznakowany kolorem czerwonym, pieszy Szlak Wejherowski liczy ok.55 km. To trasa zarówno na wędrówkę jak i na rower. Poruszając się szlakiem na dwóch kółkach warto wiedzieć, że wyprawa szlakiem jest dość wymagająca.

Szlak podzielić można na dwa etapy: odcinek z Sopotu do Bieszkowic jest znacznie bardziej wymagający niż ten z Bieszkowic do Wejherowa. Przeważają na nim liczne, strome wzniesienia, gdzie pokonując trasę na rowerze trzeba liczyć się z faktem, że nie wszędzie uda nam się podjechać, miejscami rower trzeba będzie nieść na plecach.

Pierwszy etap szlaku wiedzie w strefie krawędziowej wysoczyzny obfitującej w liczne wzgórza. Trasa pnie się raz w górę, raz opada stromo w dół. Ze szczytów wzniesień rozpościerają się malownicze widoki, co z pewnością jest rekompensatą w poniesiony trud marszruty tego odcinka. Prócz pięknych wzgórz pokonamy także liczne doliny i wąwozy zachwycając się szemrzącymi tam potokami: Swelinią oraz Kaczą, a także Zagórską Strugą. Po pokonaniu górzystych obszarów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odetchniemy nieco na otwartych przestrzeniach Polany Lesockiej.

Drugi etap szlaku wiedzie po terenie zdecydowanie mniej pagórkowatym. Przed nami więc sielanka wśród przepięknych lasów, jezior i tzw. Bieszkowickich Moczarów. Na odcinku tym towarzyszą nam malownicze akweny, a od Jeziora Wyspowo malownicza dolina i meandrujący nią Potok Cedronu.

Szlak kończy się w Wejherowie przed dworcem kolejowym
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Drzewa pomnikowe w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 15,11 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 4 min.
  • Przewyższenia: 141 m
  • Suma podejść: 1 143 m
  • Suma zejść: 1 132 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Sopotu poleca GR3miasto

W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym skrywa się wiele ciekawych pomników przyrody. Wśród nich mamy tzw. okazy ożywione i nieożywione. Do pierwszej grupy zaliczamy m.in. drzewa, zaś do drugiej chociażby głazy. Wiele z nich jest skatalogowanych i posiada własny numer na podstawie, którego możemy poznać jego wymiary, wiek, pochodzenie, a nawet ciekawą legendę. Sporo jest jednak też okazów niezarejestrowanych, które warto poznać przemierzając leśne ścieżki. Tym razem tematem naszej wędrówki były ciekawe okazy drzew, które skrywają się w leśnej gęstwinie lasów Trójmiasta. Zobaczyliśmy nie tylko potężne dęby i buki, ale także olbrzymie sosny, modrzewie, daglezje i żywotniki.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Mew - im. Jana Boguckiego - Sopot - Pieszy Zielony ver. 2017

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 5,39 km
  • Czas trwania marszu: 58 min.
  • Przewyższenia: 82 m
  • Suma podejść: 225 m
  • Suma zejść: 261 m

JJ_Active poleca trasę uprawiającym nordic walking z Sopotu

W terenie wyznakowany kolorem zielonym (tło żółte) – bierze początek na granicy Sopotu i Gdyni; na przystanku ZKM ul. Bernadowska dalej podążamy wzdłuż wąwózu potoku Swelinia – Park Północny – ul. Powstańców Warszawy ul. JJ. Haffnera grodzisko – ul. Wosia Budzysza – ul. Powstańców Warszawy – Plac Zdrojowy – ul. Parkowa – ul. J. Poniatowskiego – Al. Wojska Polskiego – ul. Zdrój Świętego Wojciecha – Zdrój Świętego Wojciecha i liczy ok. 6 km.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - co to?

Nordic walking zyskuje w ostatnich latach na popularności. Czym jest ten sposób aktywności? Nordic walking to nic innego, jak maszerowanie z odpowiednimi kijkami. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Dla kogo jest nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto