Co tu się działo! Szaleństwo kibiców w Sieradzu. Warta - GKS Bełchatów 2:1! ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Warta Sieradz pokonała GKS Bełchatów
Warta Sieradz pokonała GKS Bełchatów Fot. Dariusz Piekarczyk
Wielki trzecioligowy mecz w Sieradzu obejrzany przez ponad 1000 kibiców! Broniąca się przed spadkiem Warta pokonała po pasjonującym i trzymającym do końca w napięciu spotkaniu GKS Bełchatów 2:1, choć przegrywała 0:1. Dla Patryka Rachwała był to debiut w roli szkoleniowca bełchatowian. Poprzednio zespół prowadził Bogdan Jóźwiak, który w przeszłości pracował także w Sieradzu. Wygraną gospodarzy oglądał wiceprezes PZPN i jednocześnie prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak.

Goście wyszli na prowadzenie w 10 minucie, a Kamila Miazka, strzałem z bliska w prawy róg pokonał Łukasz Wroński. W tej części gry gole już nie padły.

Po zmianie stron inicjatywę przejęła Warta, dopingowana przez swoich kibiców. W 65 minucie gospodarze dopięli swego. Bramkarza gości Leonida Otczenaszenkę, po centrze z rzutu rożnego, strzałem głową pokonał Krystian Adamiak. W 87 minucie stadion oszalał z radości. Gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, Bartłomiej Maćczak idealnie obsłużył podaniem Jakuba Pielę, a ten trafił w słupek, ale piłka wtoczyła się do siatki. W końcówce meczu w poprzeczkę uderzył Artur Golański z Bełchatowa.

Po meczu fani gospodarzy zgotowali swoim ulubieńcom owację. Dawno w Sieradzu nie oglądano tak kapitalnego meczu!

Warta Sieradz – GKS Bełchatów 2:1 (0:1)