Zwycięzcy wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku

Tomasz Imiński
ULKS Modliszki Słomków Mokry - najlepsza drużyna w turnieju dziewcząt
ULKS Modliszki Słomków Mokry - najlepsza drużyna w turnieju dziewcząt fot. Tomasz Imiński
Chłopcy z UKS SMS Łódź oraz dziewczęta z ULKS Modliszki Słomków Mokry zostali zwycięzcami finału wojewódzkiego X Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Zawody odbyły się we wtorek na stadionie miejskim w Skierniewicach.

Oba zespoły, prócz okazałych pucharów i medali, zapewnili sobie udział w dziesięciodniowym zgrupowaniu we Wronkach. Tam też rozegrane zostaną w sierpniu dwa ogólnopolskie półfinały. Zaś wielki finał turnieju odbędzie się we wrześniu we Wrocławiu.

Wtorkowy turniej dzieci urodzonych w 2000 roku (i młodszych) był bez wątpienia wielkim świętem futbolu. Czterdzieści drużyn w pierwszej rundzie finału wojewódzkiego podzielono na grupy. Od drugiej rundy grano już systemem pucharowym.

W półfinałach turnieju dziewcząt ULKS Modliszki Słomków Mokry pokonały SP Skaratki 5:0, zaś SP Nowy Dwór zwyciężyła w rzutach karnych UMKS Zgierz 2:0 (w regulaminowym czasie był remis 4:4). W meczu o trzecie miejsce SP Skaratki pokonała UMKS Zgierz 4:1, a w wielkim finale Modliszki zwyciężyły SP Nowy Dwór 7:3.

Najlepszą zawodniczką została Gabriela Dziuba (Modliszki), najlepszą bramkarką Dominika Baleja (SP Skaratki), a najlepszą snajperką okazała się Klaudia Mikołajczyk (SP Nowy Dwór), która zdobyła 23 gole!

ULKS Modliszki: Aleksandra Bilnik, Katarzyna Poniszewska, Gabriela Dziuba, Kinga Kłys, Patrycja Śnieg, Maja Kaźmierczak, Wiktoria Bednarek, Izabela Likońska, Zuzanna Wiertelak, Kinga Fidelak, Karolina Szczepańska, Wiktoria Walaszczyk, Dominika Włodarczyk. Trener: Rafał Dziuba.

SP Nowy Dwór: Angelika Kołodziejek, Paulina Kaczyńska, Karolina Sikora, Natalia Łabanowska, Natalia Walendzik, Magdalena Rymarczyk, Karolina Osińska, Klaudia Mikołajczyk. Trener: Artur Osadowski.

SP Skaratki: Dominika Baleja, Jagoda Perzyńska, Monika Jurga, Agata Fijołek, Natalia Gajek, Kinga Pietrzak, Dominika Klimkiewicz, Iwona Senikowska, Weronika Jurga, Aneta Kostrzewa, Julia Grabowicz. Trener Zbigniew Konecki.

Dalsze miejsca zajęli: 5. UKS Watra Gidle, 6. UKS Center-4 Club SP nr 4 Łowicz, 7. UKS Sokół Regnów, 8. SP Witonia.

W półfinale turnieju chłopców UKS SMS Łódź pokonał 5:1 SP nr 4 Aleksandrów, zaś UKS Siódemka SP nr 7 Zduńska Wola zwyciężył 3:1 SP Wiśniowa Góra. W finale młodzi łodzianie pewnie pokonali UKS Siódemka Zduńska Wola 4:0, a SP nr 4 Aleksandrów ograł SP Wiśniowa Góra 4:2.

Najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Piątkowskiego (UKS Siódemka), najlepszym zawodnikiem został Jakub Zagórski (SMS), a najlepszym strzelcem okazał się Robert Badowski (SP Wiśniowa Góra) - 10 goli.

UKS SMS Łódź: Krzysztof Cienkowski, Jakub Zagórski, Kacper Figurski, Michał Sumiński, Jakub Romanowicz, Jakub Witasiak, Damian Skrzeczkowski, Patryk Ręcicki, Szymon Szarpak, Dominik Siejka, Wojciech Bernacik, Olek Cichański. Trener: Marcin Perliński.

UKS Siódemka Zduńska Wola: Mieszko Lorenc, Szymon Pietrzak, Patryk Piątkowski, Jakub Basior, Kacper Kosmala, Szymon Student, Kacper Płatek, Tymoteusz Karasiński. Trener: Marek Lorenc.

SP nr 4 Aleksandrów: Eryk Krysiak, Kamil Ścigaczewski, Damian Krajewski, Jakub Grell, Szymon Świercz, Mateusz Wdówka, Paweł Zdziechowicz. Trener: Dawid Kroczek.

Dalsze miejsca zajęli: 5. SP nr 1 Pabianice, 6. MUKS Pelikan Łowicz, 7. UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, 8. UKS Gol Rawa Mazowiecka.