Artykuł sponsorowany

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miejskie targowisko na placu Dąbrowskiego jest największym w Skierniewicach placem handlowym. W ubiegłym roku targowisko doczekało się gruntownej modernizacji. Projekt "Przebudowa targowiska stałego w Skierniewicach na placu Dąbrowskiego" uzyskał unijne dofinansowanie w wysokości 919.557 zł (całkowita wartość projektu przekroczyła 1,5 mln zł).

Pod koniec czerwca minionego roku rozpoczęła się przebudowa, która zdecydowanie poprawiła wygląd skierniewickiego rynku targowego. Wybudowano zadaszone stoiska oraz urządzenia sanitarno-higieniczne. W ramach inwestycji przebudowano starą wiatę, dobudowano też drugą, mniejszą. Cały teren podłączono do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej.
- Zmienił się układ stoisk - teraz główna alejka warzywna znajduje się pod dachem. Pomieściło się tam ponad 80 stanowisk, pozostałych sto jest pod gołym niebem - wyjaśnia Piotr Majka z miejskiej spółki Zakład Utrzymania Miasta, która zawiaduje targowiskiem i pobiera opłaty targowe oraz rezerwacyjne.
- Wreszcie możemy sprzedawać w cywilizowanych warunkach - chwali sprzedawca owoców, który na skierniewickie targowisko przyjechał z Głowna. Zadowoleni są również klienci, którzy mogą robić zakupy w lepszych niż dotychczas warunkach.

Dni targowe w Skierniewicach wyznaczone były na czwartki i soboty już w XV wieku przez arcybiskupa Jana Odrowąża ze Sprowy, który 19 lutego 1457 roku podpisał w Uniejowie przywilej lokacyjny miasta.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź