Zawodnicy Bełchatowskiej Akademii Taekwon-do zdobyli w Ciechanowie cztery medale [ZDJĘCIA]

Adam Kieruzel
W zmaganiach Mazovia Masters Cup 2018 rywalizowało aż 626 zawodników z 52 klubów z Białorusi, Gruzji, Łotwy, Rosji, Szwecji, Ukrainy i Polski. archiwum prywatne

Rywalizacja toczyła się w kategoriach: dzieci, kadetów, juniorów, seniorów i seniorów starszych (weteranów).

Wśród podopiecznych Wiktora Karnawalskiego najlepiej zaprezentowała się Magdalena Kulbat, która zdobyła złoty medal, w konkurencji układów formalnych 1 cup - I dan oraz brązowy krążek w walkach do 54 kg.

Obok Magdy na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Angerman, która wywalczyła brąz, w konkurencji układów formalnych 1 cup - I dan. W tej samej konkurencji startowała też Natalia Ciążyńska, której nie udało się awansować do strefy medalowej.

Brązowy medal zdobyła także najmłodsza zawodniczka Bełchatowskiej Akademii Taekwon-do Olena Papuga, która po dwóch świetnych walkach w kategorii do 36 kg stanęła na najniższym stopniu podium.

Blisko medalu była także Natalia Majchrzak w kategorii do 48 kg, która wygrała pierwszą walkę, ale przegrała w drugim pojedynku i nie awansowała do strefy medalowej. Podobnie jak Natalia bliski awansu był również Stanisław Maciejewski, który otrzymał wysoko punktowany cios w ostatnich sekundach walki i szala zwycięstwa przechyliła się na stronę jego przeciwnika.

W zmaganiach udział wziął również Sergiusz Papuga - tata Oleny, który trenuje w akademii wraz z córką Oleną. Dla niego był to debiut w zawodach. W grupie weteranów przegrał on pojedynek o awans do strefy medalowej.

Ostatnie zawody w tym roku, w których wezmą udział zawodnicy Bełchatowskiej Akademii Taekwon-do odbędą się już 2 grudnia w Tomaszowie Mazowieckim. Ponadto 16 grudnia czworo zawodników z Bełchatowa podejmie próbę zdania egzaminu na stopnie mistrzowskie DAN w Taekwon-Do.