Paula Hawkins powraca z thrillerem, na który czekało wielu fanów literatury na świecie. Zadedykowała go „wszystkim tym, którzy lubią sprawiać kłopoty”.

Powieść „Zapisane w wodzie” Pauli Hawkins to świetnie skonstruowany, mroczny thriller, od którego trudno się oderwać. Jest duża szansa, że tak jak ja, wciągniecie się w tę opowieść od pierwszej strony. To historia Jules, która przed laty wyprowadziła się ze swojego rodzinnego miasteczka. Pewnego dnia spotyka ją jednak coś, czego obawiała się od dawna. Musi ponownie powrócić do miejsca, które ją przeraża i zająć się osieroconą córką swojej siostry, która niespodziewanie umiera. Mieszkańcy plotkują, że popełniła samobójstwo, ale Jules w to nie wierzy... Bohaterka książki musi zmierzyć się z traumatycznymi wspomnieniami z przeszłości i tajemniczym „Topieliskiem”, którego panicznie się boi. Podobnie zresztą jak wody.

Paula Hawkins, której debiutancka powieść „Dziewczyna z pociągu” okazała się literackim fenomenem i sprzedała się w 20 milionach egzemplarzy (na jej podstawie powstał też film z Emily Blunt w roli głównej), ponownie stanęła na wysokości zadania. Udowodniła, że nie osiadła na laurach, a sukces jej pierwszej książki nie był przypadkiem.
Pisarka, która zanim zajęła się literaturą, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, przyznaje w wywiadach, że powieść „Zapisane w wodzie” dojrzewała w niej od dawna.

- Jest coś nieodpartego w historiach, które sobie opowiadamy, w tym, jak świadomie lub nieświadomie można ukryć głosy i prawdy, zmyć wspomnienia i pogrążyć je w niepamięci - mówi.

Uwaga! Ta książka trzyma w napięciu. Jeśli lubicie seriale kryminalne w stylu „Broadchurch” i mieściny pełne tajemnic, będziecie zachwyceni.

Książki

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!