Po raz kolejny w Bełchatowie będzie można pośpiewać szanty. Za tydzień odbędzie się Ogólnopolski Festiwalu Piosenki Żeglarskiej. Tradycyjnie w imprezie wezmą udział największe gwiazdy tego gatunku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po raz kolejny w Bełchatowie będzie można pośpiewać szanty. Za tydzień odbędzie się Ogólnopolski Festiwalu Piosenki Żeglarskiej. Tradycyjnie w imprezie wezmą udział największe gwiazdy tego gatunku. Wszystkie koncerty odbędą się na scenie plenerowej Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Narutowicza.

Pierwszy wystąpi Przemysław Mordalski. Zaprezentuje się on w podwójnej roli - prowadzącego imprezę oraz wykonawcy. Mordalski ma w swoim dorobku wiele przebojów, a do tych największych należą "Lazurowe sny" oraz "Kiedy wreszcie".

Po nim zagra grupa Prawdziwe Perły. Na początku występowała ona pod nazwą Perły i Łotry. Od 2000 roku funkcjonowała jako Perły i Łotry Shanghaju, od zeszłego roku muzycy występują jako Prawdziwe Perły. W ciągu ośmiu lat działalności zespół dorobił się trzech krążków "Perły w sieci" (2002), "Burza. Dekada łotrów" (2004) oraz "Missa" (2006).

Następnie na scenie zaprezentują się, pochodzący z Gdyni, Mechanicy Shanty. Grupa jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Ma na swoim koncie cztery albumy "Mechanicy Shanty", "Zapach Lądu", "Live 97" oraz "W granicach folku". W planach jest wydanie dwóch kolejnych krążków.

Gwiazdą festiwalu będzie Mietek Folk. Grupa istnieje od blisko 20 lat. W tym czasie nagrała 6 albumów. Jej największe przeboje to "Jolly Roger", "Nassau" oraz "Spisek Collinsa". Zespół wykonuje zarówno folk, jak i szanty.

- Jak co roku staraliśmy się zaprosić znanych artystów, aby przyciągnąć jak najwięcej ludzi. - mówi Artur Popławski z Miejskiego Centrum Kultury, jeden z organizatorów festiwalu. - Liczymy na to, że tym razem publiczność również nas nie zawiedzie - dodaje.

Impreza odbędzie się 21 sierpnia. Rozpoczęcie o godzinie 18.


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!