Wybuchowy początek kadencji w gminie Drużbice

Z hukiem w nową kadencję weszli radni gminy Drużbice. Tuż po zakończeniu sesji, na której zaprzysiężono wójta i wybrano prezydium rady, doszło do incydentu, po którym trzeba było przeprowadzić mały remont...
 Ewa Drzazga

Część radnych i kandydatów na radnych, którzy kibicowali Tomaszowi Głowackiemu postanowiła upamiętnić fakt, że został zaprzysiężony na wójta gminy Drużbice. Złożenie przysięgi było możliwe dopiero na drugim posiedzeniu rady, bo na pierwszym (mimo zaprzysiężenia samych radnych) nie udało się wybrać przewodniczącego gremium, a był to konieczny wymóg do realizacji kolejnych punktów obrad. Ostatecznie więc dopiero na następnej sesji, w czwartek, 29 listopada, Tomasz Głowacki oficjalnie został wójtem gminy Drużbice.

Jak wynika z jego relacji, znajomi postanowili zaprzysiężenie uczcić i z tej okazji, już po zakończeniu sesji, wystrzelić kilka zimnych ogni. Pudełko z nimi stało wiatrołapie urzędu gminy. Ponieważ tego dnia wiał silny wiatr, autorzy „wystrzałowej” niespodzianki wymyślili, że zimne ognie zapalą właśnie w wiatrołapie budynku, po czym szybko wyniosą je na zewnątrz. Nie przewidzieli tylko, że ten sam wiatr zatrzaśnie im drzwi wejściowe przed nosem.

A tak właśnie się stało i panowie utknęli w przedsionku urzędu z zapalonymi racami. Nie zdążyli się obejrzeć, a te wystrzeliły w górę. Całe pomieszczenie spowił dym. W banku, który mieści się w tym samym co urząd budynku, zaczęły wyć alarmy, na miejsce zjechała ochrona placówki. Były też szkody.

- Fajerwerki uszkodziły kasetony ułożone na suficie wiatrołapu - przyznaje wójt Tomasz Głowacki. Całą sytuację ocenia jako wyjątkowo niefortunną. Przyznaje, że nie powinno do niej dojść. - Szkody już naprawiono, kasetony zostały wymienione, koszt jednego to ok. 10 zł - mówi.

Jak zaznacza Głowacki, za wymianę i za nowe kasetony zapłacił pomysłodawca „wybuchowej” niespodzianki.

Ewa Drzazga

  • Polska Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

12.12.2018, 18:59

Hehe się popisać pierwsze wejście z hukiem
Dalej to tylko gmina z dymem i kolejny człowiek który będzie się tłumaczyć czemuż nic nie może zrobić
Albo po prostu atakować innych którzy
wcześniej czegoś nie dokonali
Bo nie mieli szansy by dokonać swego dzieła

11.12.2018, 13:16

Co mają (niefortunnie użyte) fajerwerki do rzeczywistej omyłki Przewodniczącej Rady ?...ano nic nie mają,...tyle,że każdy powód jest dobry aby tylko dokopać i to jak najohydniej dokopać. "Sędziowie" teraźniejsi, wcześniej mieli gęby dosłownie pozamykane na kłódkę aby choćby niechcący nie wymsknęło się słowo krytyki wobec byłej wójt, czy pani sekretarz albo pani skarbnik! Mimo,że wymienione tak manipulowały treścią aktów prawnych i tak dowolnie udzielały sobie delegacji do samorządzenia,że ani się obejrzeliśmy żyliśmy jak w getcie !.....opatrzonym nalepkami miedzy innymi " wzorowa gmina".... Pani sekretarz ma manierę używania słów górnolotnych...i niech sobie używa, ale kiedy używa ich w odniesieniu do konkretnego zapisu w miejscowym akcie prawnym , jakim jest nowy statut sołectwa, to określeniem "lapsus" leje pomnik własnej ignorancji !, a przy okazji zebranych bierze za ciemnogród nieświadomy swoich praw. Dla wyjaśnienia lapsus...to jest np.powiedzieć o Grekach "Grecjanie" , natomiast zapis w statucie sołectwa, który w jednym daje prawo do zażalenia , a w następnym uniemożliwia faktyczne skorzystanie z pierwszego.... nie jest "lapsusem" , ale bublem prawnym ,...który to bubel, w praktyce wyjdzie niebawem przy wyborze sołtysów. Sorry, że przydługo, ale akcji- "święte oburzenie", co niektórych .... nie można pozostawić bez reakcji.

10.12.2018, 08:26

Za co?

09.12.2018, 17:39

Przecież to nie jest szkalowanie nowego Wójta. To są fakty. Co miały znaczyć te fajerwerki? To najgłupsza rzecz jaka mogła się wydarzyć. I czy ktoś poniósł za to odpowiedzialność? Urząd trzeba szanować a nie urządzać sobie pośmiewisko. To nie jest niczyj prywatny folwark!!!

09.12.2018, 16:50

Do "Wyborca". Pewnie taka przewodnicząca, jak i pożal się "radna". "Nie czytałam, nie zapoznałam się" - ale głosuję. Wygląda na to, że z statutem jest tak samo na bakier, jak i z czytaniem materiałów przed sesją.

09.12.2018, 15:50

Już zaczęło się szkalowanie nowego Wojta . Widać że Pani BZ jeszcze aktywnie działa...

09.12.2018, 15:49

Ciekawe czy ktoś z mieszkańców może potwierdzić że jakakolwiek straż tam przyjechała ja mieszkam na przeciwko i nic nie widziałam

09.12.2018, 10:14

Do Pani Przewodniczej Rady Gminy Drużbice. Niech Pani przeczyta sobie Statut Gminy i przypomni, że Sesję otwiera się słowami " Otwieram ......." proszę napisać sobie na kartce kogo należy powitać przed rozpoczęciem sesji, nie zaczyna się zdania od Yyyyyyyyyyyyyyy, więc itp. Jest jedna zasada. JEŚLI NIE POTRAFISZ, NIE PCHAJ SIĘ NA AFISZ. Relacja z sesji idzie na całą Polskę i jest nam po prostu wstyd za Pani mierną postawę.

08.12.2018, 10:31

Może nowy wójt zaprowadzi porządki i zmniejszy zatrudnienie w urzedzie. Coraz mniej obowiązków a coraz więcej pracowników opłacanych z naszych podatkow. Co środowe wypady na zakupy do Zelowa w godzinach pracy dla niektórych stały się rutyna😀

07.12.2018, 22:59

Szkoda, że nowy wójt otacza się tak bezmyślnymi ludźmi. Miejmy nadzieję, że nie obsadzi nimi kierowniczych stanowisk w gminie ani w podległych jej instytucjach. Byłoby to żenujące.

07.12.2018, 22:18

Panie z ręką na pulsie....
Taki "mundry/a" a ortografią nie grzeszy.
Dzięki "wyborcą"? A może dzięki "koleżanką i kolegą"

07.12.2018, 21:19

Mamy nadzieję że zapłacą z własnej kieszeni za przyjazd

07.12.2018, 20:28

a który to ultras przyniósł te race może AM

07.12.2018, 20:01

Szanowni Państwo! to dzięki wyborcą doszło do wybrania składu władz gminy. Brawa gratulacje ''fajerwerki'' dla tych wszystkich co poszli na wybory. Szanowni reprezentanci oczekujemy od państwa profesjonalizmu, spełnienia przedwyborczych obietnic i ciężkiej pracy. Warto wiedzieć że, ,,Gratulacje to pisemne lub ustne wyrażenie uznania wobec kogoś z jakiejś konkretnej przyczyny.
Przybierają formę oficjalną lub swobodną, w zależności do kogo zostały skierowane.''
Proszę o tym pamiętać podczas świętowania kolejnych sukcesów.

07.12.2018, 18:06

Jakie łosie... No coz... Narod wybral... Hahaha

07.12.2018, 18:01

Tego jeszcze nie było.Bez komentarza...

07.12.2018, 17:42

"EdGar", Tak wygląda dobra zmiana i jedna drużyna. To są właśnie prawdziwi fani i zwolennicy nowego Wójta.Wielkie larum, o co, o trzy "deski"?

07.12.2018, 16:52

Trzeba mieć wodogłowie zamiast mózgu.Kogo wy tam macie w Gminie hehhhh

07.12.2018, 15:27

Odpalić petardy w budynku..... Bez komentarza

07.12.2018, 14:32

Tylko spisz się Wojcie na gminnych drogach by asfalt powstał.my na ciebie głosowali

07.12.2018, 13:20

Kilka pañ na górze bo sie nie mieszczą w pokoju...

07.12.2018, 13:05

Wójcie, to teraz pora byś "wystrzelił", etat 'I' sekretarza - zaszłości PZPR-u jak i kilka Pań z referatów na kierowniczych stanowiskach.

07.12.2018, 12:37

Lepsze akcje jak u Kiepskiego i Paździocha

07.12.2018, 12:10

Obraz dobrej zmiany w pigułce
Cóż... Kadencja będzie wystrzałowa pod kazdym kątem

07.12.2018, 12:05

Przecież nowy wójt, to honorowy strażak, a sikawkę pewnie nosi nie od parady.