W piątek ma być znana przyszłość Tomasza Wróbla W piątek ma być znana przyszłość Tomasza Wróbla

W piątek ma być znana przyszłość Tomasza Wróbla (© fot. Dariusz Śmigielski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sytuacja Tomasza Wróbla w PGE GKS Bełchatów wciąż nie jest jasna. Kilka dni temu z bełchatowskiego klubu wysyłano sygnały, że oferta przedłużenia kontraktu jest już nieaktualna. Okazuje się jednak, że wciąż jest szansa, by piłkarz został w GKS.

Sam Wróbel nie chce wypowiadać się na temat swojej przyszłości. Przyznaje jednak, że do piątku musi podjąć ostateczną decyzję, czy przedłuży kontrakt z GKS, czy też wybierze ofertę innego klubu. Nieoficjalnie wiadomo, że interesują się nim Śląsk Wrocław i Lech Poznań. Jakiś czas temu mówiło się też o zainteresowaniu Korony Kielce.

Jeszcze tydzień temu wydawało się, że sprawa jest już jasna i Wróbel zimą zostanie sprzedany. Piłkarz nie zagrał nawet w pierwszym meczu sparingowym. Oficjalnie dlatego, że trener chciał zobaczyć, jak będzie wyglądał zespół bez niego, a nieoficjalnie - bo dostał zakaz gry od szefów klubu. W środę w meczu z ŁKS w Gutowie Małym Wróbel jednak zagrał i nawet strzelił pięknego gola.

Nie ma wątpliwości, że odejście Wróbla osłabiłoby bełchatowską drużynę. Jesienią piłkarz był jednym z najlepszych graczy PGE GKS. - Cały czas mam nadzieję, że zarówno Wróbel, jak i Janusz Gol zostaną w GKS - mówi trener bełchatowskiej drużyny Maciej Bartoszek.

Jeśli Wróbel odejdzie z Bełchatowa, na prawej stronie pomocy ma zastąpić go Marcus Da Silva lub Paweł Buzała. Brazylijczyk jesienią przez chwilę wygrywał rywalizację z Wróblem, ale generalnie jest dużo gorszym piłkarzem. Z kolei Buzała lepiej spisuje się w ataku, ale w Bełchatowie jest olbrzymia konkurencja w pierwszej linii, bo grają tu m.in. Dawid Nowak, Marcin Żewłakow i Grzegorz Kuświk.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!