Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jeśli zbyt często się denerwujesz lub jesteś narażona na ciągły stres - uważaj! Mogą grozić ci poważne problemy z sercem.

Od dawna wiadomo, że silny stres ma niekorzystny wpływ na układ krążenia, jednak dopiero w ostatnim czasie okazało się, że na zgubne skutki napięcia emocjonalnego szczególnie narażone są kobiety. Przeprowadzone przez naukowców badania wykazały, że o ile u mężczyzn w sytuacjach stresowych przepływ krwi przez tętnice zwiększa się, poprawiając zdolność organizmu do zapanowania nad stresem, u kobiet mechanizm ten nie występuje. Z tego powodu, w obliczu trudnych wydarzeń (rozpad związku, choroba bliskiej osoby, śmierć partnera lub dziecka) panie są bardziej podatne na problemy kardiologiczne.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZdrowie.pl


Partnerem serwisu jestKobieta

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Józefina (gość)

Nic mi nie pomaga jak nervomix control , to ziołowy lek na bazie melisy , głogu ,i kwiatów lawendy .. jest na prawdę bardzo dobry , nie uzaleznia