Tuzy intelektu z PO obśmiały ministra rolnictwa Marka Sawickiego z sojuszniczego PSL. Wzorem Danii Sawicki chce wysyłać kontrole do sklepów. Mają badać, czy ceny żywności nie są za wysokie w porównaniu z cenami płodów ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tuzy intelektu z PO obśmiały ministra rolnictwa Marka Sawickiego z sojuszniczego PSL. Wzorem Danii Sawicki chce wysyłać kontrole do sklepów. Mają badać, czy ceny żywności nie są za wysokie w porównaniu z cenami płodów rolnych, użytych do ich wyprodukowania. Nie ma co badać. Widać gołym okiem.

Wiceministrowi gospodarki Adamowi Szejnfeldowi z PO pomysł Sawickiego skojarzył się z IRCh-ą - antyspekulacyjną Inspekcją Robotniczo-Chłopską z czasów stanu wojennego. Podobne skojarzenia miała Julia Pitera, która ma rozum iście kopernikański i dlatego swobodnie wypowiada się na każdy temat. Obśmiali Sawickiego niektórzy wybitni dziennikarze.

Pomijając istotę, mianowicie, czy pomysł będzie skuteczny, warto wrócić do czasów tuż przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Jakoś żadna z wybitnych gwiazd PO nie obśmiała wtedy księżycowej idei konsumenckiej kontroli cen. Pewnie dlatego, że jej autorem był niejaki Balcerowicz Leszek. Oczywiście, po wejściu do UE, ceny wzrosły, chociaż taki wybitny człowiek ich pilnował.

Że z cenami dzieją się cuda, można stwierdzić nie wychodząc z domu: w gazetce reklamowej pewnej sieci handlowej przeceniona kaszanka jest droższa od nieprzecenionej kiełbasy. Co takiego dodano do polskiego kawioru, że kosztuje więcej niż kiełbasa? Lub inaczej: czego nie ma w kiełbasie, że jest tańsza od kaszanki?

Intelektualiści z PO mogą obśmiewać pomysły Sawickiego, bo sami się wyżywią. Choćby na posadzie dozorcy u Niemca. I tak za wszystko zapłaci prosty rolnik i szary konsument, dla którego 10-groszowa różnica w cenie chleba ma zasadnicze znaczenie.

A swoją drogą, dlaczego PSL nie doprowadził do stworzenia chłopskiej organizacji produkcyjno-handlowej, która sama przerobi własne produkty rolne i sama je sprzeda w sieci własnych sklepów? Warto przekonać się na własnej skórze, ile to kosztuje, zamiast po chłopsku bez końca narzekać na wszystko i wszystkich.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!