Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu drogowcy rozpoczną przebudowę ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ronda do alei Wyszyńskiego. Dziś Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi przekazuje wykonawcy teren robót.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu drogowcy rozpoczną przebudowę ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ronda do alei Wyszyńskiego. Dziś Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi przekazuje wykonawcy teren robót. Inwestycja, która będzie kosztować prawie 2,4 mln zł, oznacza spore utrudnienia dla bełchatowskich kierowców.

Długo oczekiwana przebudowa obejmie odcinek niemal 1,3 km. Na całej długości ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Powstaną też chodniki i ścieżki rowerowe. Regulowana będzie wysokość studzienek kanalizacji deszczowej, część drzew, które znajdują się bezpośrednio przy jezdni albo w rowach, zostanie usunięta. Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje też rozwiązania, które mają podnieść bezpieczeństwo pieszych na tym odcinku.

Drogowcy muszą się śpieszyć, bo inwestycja ma być zakończona najpóźniej 30 października.

Jak mówi Jerzy Żak, kierownik bełchatowskiego rejonu Zarządu Dróg Wojewódzkich, nie będą ingerować w to, jak wykonawca zorganizuje sobie roboty.

- Będziemy jednak obstawać przy tym, by prace były prowadzone równocześnie od strony alei Wyszyńskiego i od strony ronda - dodaje Jerzy Żak. - Chodzi o to, by maksymalnie je przyspieszyć i jednocześnie w miarę możliwości pozostawić drożny środkowy odcinek ulicy.

Podczas robót nie będą organizowane objazdy. ZDW w porozumieniu z magistratem uznał, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego.

- To z pewnością oznacza utrudnienia dla kierowców - dodaje Jerzy Żak. - Jednak inaczej nie da się tego zorganizować. Sądzę, że dla efektu, jaki zakładamy, warto pomęczyć się te niespełna trzy miesiące - dodaje.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!