Ulica Czyżewskiego już jest dostępna dla kierowców Ulica Czyżewskiego już jest dostępna dla kierowców

Ulica Czyżewskiego już jest dostępna dla kierowców (© Grzegorz Maliszewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zakończyła się przebudowa ulicy Czyżewskiego w Bełchatowie, jednej z najstarszych ulic w mieście. Całkowity koszt przebudowy ulicy to ok. 8,5 mln złotych.

To dobra wiadomość dla bełchatowskich kierowców, którzy do tej pory musieli jeździć wyznaczonymi objazdami w kierunku Bogdanowa. Od kilku dni po ulicy jeżdżą samochody. Na drodze wymalowano już poziome oznakowanie, ustawiono również pionowe znaki. Roboty na ulicy Czyżewskiego prowadzone były etapami na trzech odcinkach – od sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ulic Staszica-Czyżewskiego do ul. Wiśniowej, od ul. Wiśniowej do ul. Jesiennej i od Jesiennej do granic Miasta.

Na ponad kilometrowym odcinku ulicy od skrzyżowania z ulicą Staszica aż do granic miasta położono nową nawierzchnię, obok powstały nowe chodniki i ścieżka rowerowa, a także zjazdy na posesje. Na całej długości ulicy zamontowano nowe oświetlenie.

Zanim rozpoczęto prace drogowe, miejska spółka Wod-Kan wzdłuż ulicy zbudowała sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Łączny koszt przebudowy ulicy Czyżewskiego wyniesie 8,5 mln złotych, z czego aż 5,6 mln zł to dofinansowanie unijne. Brakującą kwotę wspólnie pokryły miasto i powiat.
Remont ulicy nie obył się bez komplikacji. Latem upadłość ogłosiła jedna z bełchatowskich firm budowlanych, która była liderem konsorcjum, odpowiedzialnego za inwestycję. Przebudowę ulicy dokończyły inne firmy wchodzące w skład konsorcjum, ale w związku z komplikacjami przełożono termin zakończenia robót z września na grudzień.

Urząd miasta

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

muk (gość)

radzę poczytać polskie normy i rozporządzenia a dopiero później wypowiadać się na temat "odwrotnie" położonych zakrętów ;) poza tym jadąc zgodnie z przepisami i odpowiednio do warunków atmosferycznych tak jak się powinno to tył nie będzie "odjeżdżał"

evo (gość)

A teraz spadnie śnieg i ciekawe kto odpowie za wypadki jakie zdarzą się na nowej, wyremontowanej Czyżewskiego. Jakie wypadki? Otóż przed Dobiecinem mamy 2 piękne zakręty. Niestety zostały one położone "odwrotnie". Właściwie pochylone odwrotnie niż buduje się na całym świecie. I teraz jak lekko skuło lodem, to autko nie pochyla się na zakręcie z kierunkiem jazdy tylko jedzie prosto. Mnie ostrzeżono o tym wcześniej i odpowiednio wolno jechałam. Ale mimo to czuć jak tył odjeżdża. Swoją drogą ślady tych co poszli prosto już są.... Kto za to odpowie? Kto odebrał tą drogę? Tyle czasu była zamknięta a teraz trzeba będzie znów robić, bo jakiś "inżynier" chyba sobie plany do góry nogami położył

Adam (gość)

jaka ta ulica "reprezentacyjna"..czy to żart??? Brudna,zaniedbana,ruiny i slamsy,Boże uchowaj!!!!..co wy piszecie..zgroza.

kierowca z bombowca (gość)

"Ulica Czyżewskiego w Bełchatowie już przejezdna dla kierowców"

A co z rowerzystami, motorowerzystami, motocyklistami, traktorzystami i furmanami?

Ok (gość)

Oczywiście, że tylko wspólnymi siłami miasta i powiatu z pomocą zewnetrzna można było to zrealizować. Tutaj nie ma jednego ojca sukcesu.

matt (gość)

Doskonała inwestycja. Brawo dla władz miasta i powiatu za tę drogę. Najważniejsze zaś jest to, że większość środków to pieniądze unijne :) BRAWO jeszcze raz BRAWO

Bełchatowianin (gość) (Taaa)

Tak. Niech najlepiej zaczną wszystkie ulice na raz remontować bo Tobie się chce. Nie wszystko na raz. Czyżewskiego była w fatalnym stanie, jest wizytówką miasta, bo to ulica wjazdowa do Bełchatowa. Inwestycje po "znajomościach"?!... Proszę Cię... to jedna z najstarszych ulic w Bełchatowie i remont był potrzebny na gwałt, a nie że sobie jakiś urzędnik zażyczył nowej ulicy. Dla mnie inwestycja na plus, zdecydowanie przyjemniej jeździ się teraz Czyżewskiego ;)

Taaa (gość)

Ja tego nie pojmuję! Remontują ulicę gdzie natężenie ruchu w porównaniu do Piotrowskiej w Grocholicach jest o połowę mniejsze.
Piotrkowska powinna być już dawno temu zamknięta ze względu na to, że do użytku nadaję się tylko jeden pas ruchu, a tymczasem przewozy z elektrowni i kopalni codziennie tłuką tą drogę jeszcze bardziej.
Trzeba ustalać priorytety, a nie inwestycje "po znajomościach".