Trzeźwy poranek w Bełchatowie Trzeźwy poranek w Bełchatowie

Trzeźwy poranek w Bełchatowie (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trzeźwy poranek w Bełchatowie. Ponad 200 kierowców skontrolowali bełchatowscy mundurowi podczas policyjnej akcji, prowadzonej dziś w godz. 5 - 9 na terenie całego powiatu. Wśród nich był jeden nietrzeźwy.

Trzeźwy poranek w Bełchatowie, czyli policyjna akcja, przeprowadzona dziś w godz. 5 -9 okazał się pechowy dla kilku kierowców. Najbardziej dla 25-letniego mężczyzny kierujący volkswagenem golfem, zatrzymanego o godz. 6.20 na drodze wojewódzkiej numer 484 w Wólce Łękawskiej (gmina Bełchatów).
Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało 1,12 promila alkoholu w jego organizmie. Zatrzymanemu bełchatowianinowi grożą dwa lata więzienia i utrata prawa jazdy.


Trzeźwy poranek w Bełchatowie. Jakie były inne przewinienia kierowców?Oprócz tego siedmiu spośród 208 skontrolowanych w ramach policyjnej akcji Trzeźwego poranka kierowców będzie musiało zapłacić mandaty. Sześciu za to, że jechali bez zapiętych pasów, a jeden dlatego, że pasów nie zapiął pasażer przewożony w jego aucie.

Z regionu

Komentarze (23)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ktoś (gość) (Robert)

Na własnym podwórku albo w garażu nie łaska? Chodnikami przejść nie można, bo jakieś barany pozostawiały i z wózkiem z dzieckiem trzeba zasuwać ulicą!

ja (gość)

TAK, TAK MY SPOŁECZEŃSTWO domagamy się częstszych kontroli ,by wyłapać pijanych kierowców,którzy zagrażają innym niewinnym ludziom,przy tych wszystkich pobocznych sklepikach, w mniejszych miejscowościach to normalne ,że pije się kilka piwek i za kółko wsiadam,a co ...nie wolno!!!...kto mnie złapie!!! POLICJO DO DZIEŁA-chyba już czas byście coś konkretnego zrobili na Naszych drogach!!!

JAŚ (gość) (kierowca)

Panie "kierowco",świetny pomysł jestem na TAK,może warto taką propozycję zgłosić na Nasza Komendę-bo ONI sami to chyba nie bardzo wiedzą co robić ,by zmniejszyć ilość pijanych za kółkiem...!

kierowca (gość)

Takie akcje powinny być robione przez 2 tygodnie non stop rano i wieczorem, niech się ludzie nauczą że nie można wsiadać za kółko po kieliszku bo niosą śmierć, dość morderców za kółkiem. Po takiej 2 tygodniowej akcji przerwa i z zaskoczenia robić akcje trwające 1-2 dni i również rano i wieczorem, do tego na skrzyżowaniach gdzie są duże korki powinny być ze 2 patrole z alkomatami do szybkiego testu, szybka w dół dmuchamy i następny i następny aż do skutku. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo i o nasze rodziny!

klops (gość)

właśnie widać jak bardzo wyolbrzymiany jest to problem. 1/200 ile to procent? 0,5%? a obława jak na terrorystów.
Złudne przerzucanie odpowiedzialności za wypadki na nietrzeźwych. Niech ktoś oprócz mnie spojrzy na publikowane statystki na KGP.

csd (gość) (tee)

Ale pijany rowerzysta jak najbardziej stanowi zagrożenie - kierowca będzie chciał ominąć pijaka, który nagle może skręcić mu pod koła i może spowodować wypadek

Trzeźwy kierowca (gość)

Jeżeli użyte przez ciebie słowa ironiczne znaczysz cudzosłowem, to zupełnie nie rozumiem, dlaczego zaznaczyłeś tak wyrazy: "pijani kierowcy". Uważasz, że to nie jest prawdziwy problem? Ja uważam działania policji za potrzebne i zdecydowanie je popieram! Dość wypadków i ludzkich tragedii zawinionych przez pijaków za kółkiem! A dyskusję o parkowaniu na ulicy Kaczkowskiego pozostawiam "maluczkim" i zawistnym, od lat zwaśnionym ze sobą mieszkańcom!

tee (gość) (nolinka )

rowerzysta nie stanowi ŻADNEGO! zagrożenia dla samochodu i kierującego nim a także dla pasażerów samochodu! natomiast pijak za kierownicą to potencjalny morderca

do wyjaśnienia (gość) (JOJO)

skoro nie ma oznakowania, to nie ma zakazu, chyba, że Ty "na pamięć" jeździsz...
a jeśli stwierdziłeś, że ktoś nielegalnie usunął oznakowanie, to zgłoś to do służb, a nie na forum...

Robert (gość)

A gdzie Ci mieszkańcy maja parkować jak nie pod domem?
Znowu nie ma tam nie wiadomo jakiego ruchu i da się przejść bez problemu.
Tak jest zresztą na większości takich malutkich uliczek z domkami, przed którymi mieszkańcy parkuja z jednej prostej przyczyny - bo nie mają gdzie.

JOJO (gość)

Zenka ma rację tam był kiedyś zakaz parkowania ale któremuś z mieszkańców przeszkadzał i po prostu go wyciął

JAŚ (gość) (liberał)

Drogi liberale...użyte przeze mnie określenie,"władzo",miało spełniać tutaj funkcję ironiczną....przede wszystkim nie ma się co czepiać szczegółów ,bo wokół Nas jest mnóstwo problemów i spraw ,tak jak np."pijani kierowcy"...to jest problem ,który trzeba zwalczać!!!!!!!!!!!!

Zenka (gość)

A może by tak Doktor Inspektor Barasiński skierował patrole na Kaczkowskiego i parkująca na chodnikach samochody usunął?
Chodniki są na Kaczkowskiego a nie żadne pobocza.