Szpital w Bełchatowie bez fizjoterapeutów. 19 osób na zwolnieniach chorobowych

Magdalena BuchalskaZaktualizowano 
Katarzyna Babczyńska, rzecznik szpitala w Bełchatowie mówi, że sytuacja z przesunięciem terminów rehabilitacji ambulatoryjnej dotyczy około 20 osób Magda Buchalska-Frysz
Trudna sytuacja w bełchatowskim szpitalu. Prawie wszyscy fizjoterapeuci są na zwolnieniach lekarskich

Fizjoterapeuci ze Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie masowo poszli na zwolnienia lekarskie. Na 20 fizjoterapeutów pracujących w szpitalu, od środy, 15 maja, na zwolnieniach jest 15 osób, cztery poszły na zwolnienia już wcześniej, a jedna osoba jest na urlopie.

Z tego powodu odwołać trzeba było wyznaczone w tym czasie zabiegi rehabilitacyjne prowadzone ambulatoryjnie. Jak mówi Katarzyna Babczyńska, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, pacjenci zostali poinformowani, że ich zabiegi zostaną przesunięte o kilka dni. Na razie sytuacja dotyczy około 20 osób.

Jak wynika z bieżących informacji, część zwolnień kończy się 21 maja, niektóre już jutro, najdłuższe wystawione jest do 24 maja, ale nie ma pewności, że po tej dacie fizjoterapeuci wrócą do pracy.

Problem dotyczy także oddziału rehabilitacji, na którym więcej pracy mają teraz lekarze rehabilitanci, którzy na bieżąco ratują sytuację. - Przejęli po prostu część obowiązków fizjoterapeutów, na tyle, na ile pozwalają im ich obowiązki - tłumaczy Katarzyna Babczyńska.

Od początku maja w całym kraju trwa protest fizjoterapeutów, którzy domagają się 1600 zł podwyżki. Fizjoterapeuci, w tym każe ci z Bełchatowa, masowo oddawali krew, później rozpoczęli strajk włoski polegający na bardzo dokładnym, a co za tym idzie wolnym wykonywaniu swoich obowiązków, Na razie nie wiadomo jeszcze, jaką formę przybierze w najbliższym czasie.

Polecamy:
Czym jest kangurowanie i dlaczego jest takie ważne?

Wideo

Materiał oryginalny: Szpital w Bełchatowie bez fizjoterapeutów. 19 osób na zwolnieniach chorobowych - Bełchatów Nasze Miasto

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
P
Pacjent
2019-05-17T19:42:44 02:00, pracownik2:

Zwłaszcza w tych utytułowanych obrodziło: pełnomocników, specjalistów od papierologii. Panu dyrektorowi sie urząd z szpitalem pomylił, nagenerował intratnych stanowisk to teraz dla ludzi cięzko pracującyh nie ma pieniędzy

Zamówienia publiczne, akredytacje -to wszystko tworzą urzędnicy pod przyszlych urzedników. A na co nam to wszystko nam pacjentom! Sprywatyzowałbym to wzystko i byłyby pieniądze na leczenie a nie na urzedników

zgłoś
O
Oburzony
2019-05-17T23:11:54 02:00, pacjentka:

Pozdrowienia dla pani Mileny ze szpitala-świetnej rehabilitanki, empatyczna, życzliwa ludziom a jaka wiedza,lata nauki. Ci ludzie dopiero powinni zarabiać, nie wszystko da sie operować,czasami rehabilitacja to jedyna deska ratunku

Zgadzam sie.Pan Dyrektor szuka pieniędzy tam gdzie ich nie ma!!!! Niech poszuka w licznych stanowiskach i sekcjach które potworzył w adminsitracji i licznych umowach zleceniach ze znajomomy

zgłoś
p
pacjentka

Pozdrowienia dla pani Mileny ze szpitala-świetnej rehabilitanki, empatyczna, życzliwa ludziom a jaka wiedza,lata nauki. Ci ludzie dopiero powinni zarabiać, nie wszystko da sie operować,czasami rehabilitacja to jedyna deska ratunku

zgłoś
P
P
2019-05-17T09:51:13 02:00, Komedie:

Administracja rozrasta sie w szalonym tempie, a nie ma pieniędzy dla tych którzy mają pomagać ludziom. Po co tylu dyrektorów kierowników itp. Szpital ma leczyć ludzi i tych pracowników powinno być jak najwięcej.

co chcesz urzędnik jest dyrektorem

zgłoś
T
Tam są wasze pieniądze

https://nczas.com/2019/05/17/na-podwyzki-dla-fizjoterapeutow-nie-ma-a-urzednicy-w-ministerstwie-zdrowia-zarabiaja-krocie-dwie-dodatkowe-pensje-za-dwa-dni-pracy/

zgłoś
K
K

Popieram protest. Zarobki są fatalne wszystkich pozostałych za wyjatkiem lekarzy. Trzymajcie się

zgłoś
p
pracownik2

Zwłaszcza w tych utytułowanych obrodziło: pełnomocników, specjalistów od papierologii. Panu dyrektorowi sie urząd z szpitalem pomylił, nagenerował intratnych stanowisk to teraz dla ludzi cięzko pracującyh nie ma pieniędzy

zgłoś
K
Komedie

Administracja rozrasta sie w szalonym tempie, a nie ma pieniędzy dla tych którzy mają pomagać ludziom. Po co tylu dyrektorów kierowników itp. Szpital ma leczyć ludzi i tych pracowników powinno być jak najwięcej.

zgłoś
r
rozgoryczona pacjentka
2019-05-16T18:24:04 02:00, laborantka:

I bardzo dobrze robicie, jestesmy z Wami. Niech się obejdą doktory bez nas. Juz nie wiedzą co robic z pieniedzmi, lekarski menadżery kolegom lekarzom całe kontrakty z NFZ-em oddają. A dla nas głodowe pensje i mierne zycie. No niech zobaczą czy szpital będize funkcjonował bez nas wszystkich

2019-05-16T19:38:38 02:00, Ewa:

Popieram. Bardzo dobrze. Jak policjanci, lekarze , pielęgniarki dostały to oni też niech mają.to ciężka praca,a studia też nie łatwe. Piec lat studiowania , kursów, szkoleń i taka nędzna pensja? Skandal. Żeby żyć muszą ma dwa etaty pracować.Zal mi ich.

2019-05-16T19:49:53 02:00, Kaska:

też popieram -dla pielęgniarek Ministerstwo i NFz znalazło pieniądze a reszta: laboranci,fizjoterapeuci, elektroradiolodzy, to gorsza kategoria??? Tylko lekarze i pielgniarki w szpitalu pracują

2019-05-16T20:51:06 02:00, stara księgowa:

ciekawe że im biura obrachunkowe potrzebne żeby te ich milionowe utargi z gabinetów prywatnych rozliczyc, przecie im nikt nie jest potrzebny-ludzi innych profesji mają a za gówno

tak jest. 150 - 200 zł. wizyta prywatna ,do tego leki drugie tyle bo doktorom nie chce się w gabinetach prywatnych uprawnień naszych sprawdzać!!! trzebaby sie zalogowaćdo systemu, nie maja czasu na to bo trzepią kasę. A skąd na to brać

zgłoś
G
Gabryśka

A ile Pani Rzecznik zarabia-to jest dopiero fucha!!!!!!!!!! Chciałabym tyle w szpitalu zarabiać za to ze ładnie sie prezentuje

zgłoś
M
M

Popieram protest. Zarobki są fatalne!

zgłoś
s
stara księgowa
2019-05-16T18:24:04 02:00, laborantka:

I bardzo dobrze robicie, jestesmy z Wami. Niech się obejdą doktory bez nas. Juz nie wiedzą co robic z pieniedzmi, lekarski menadżery kolegom lekarzom całe kontrakty z NFZ-em oddają. A dla nas głodowe pensje i mierne zycie. No niech zobaczą czy szpital będize funkcjonował bez nas wszystkich

2019-05-16T19:38:38 02:00, Ewa:

Popieram. Bardzo dobrze. Jak policjanci, lekarze , pielęgniarki dostały to oni też niech mają.to ciężka praca,a studia też nie łatwe. Piec lat studiowania , kursów, szkoleń i taka nędzna pensja? Skandal. Żeby żyć muszą ma dwa etaty pracować.Zal mi ich.

2019-05-16T19:49:53 02:00, Kaska:

też popieram -dla pielęgniarek Ministerstwo i NFz znalazło pieniądze a reszta: laboranci,fizjoterapeuci, elektroradiolodzy, to gorsza kategoria??? Tylko lekarze i pielgniarki w szpitalu pracują

ciekawe że im biura obrachunkowe potrzebne żeby te ich milionowe utargi z gabinetów prywatnych rozliczyc, przecie im nikt nie jest potrzebny-ludzi innych profesji mają a za gówno

zgłoś
p
pacnetka
2019-05-16T18:24:04 02:00, laborantka:

I bardzo dobrze robicie, jestesmy z Wami. Niech się obejdą doktory bez nas. Juz nie wiedzą co robic z pieniedzmi, lekarski menadżery kolegom lekarzom całe kontrakty z NFZ-em oddają. A dla nas głodowe pensje i mierne zycie. No niech zobaczą czy szpital będize funkcjonował bez nas wszystkich

Stop kolejnym menadzerom lekarskim którzy dbają tylko o własne "kabzy" i interesy kolegów lekarzy!!!!! Czas na zmiany .......

zgłoś
K
Kaska
2019-05-16T18:24:04 02:00, laborantka:

I bardzo dobrze robicie, jestesmy z Wami. Niech się obejdą doktory bez nas. Juz nie wiedzą co robic z pieniedzmi, lekarski menadżery kolegom lekarzom całe kontrakty z NFZ-em oddają. A dla nas głodowe pensje i mierne zycie. No niech zobaczą czy szpital będize funkcjonował bez nas wszystkich

2019-05-16T19:38:38 02:00, Ewa:

Popieram. Bardzo dobrze. Jak policjanci, lekarze , pielęgniarki dostały to oni też niech mają.to ciężka praca,a studia też nie łatwe. Piec lat studiowania , kursów, szkoleń i taka nędzna pensja? Skandal. Żeby żyć muszą ma dwa etaty pracować.Zal mi ich.

też popieram -dla pielęgniarek Ministerstwo i NFz znalazło pieniądze a reszta: laboranci,fizjoterapeuci, elektroradiolodzy, to gorsza kategoria??? Tylko lekarze i pielgniarki w szpitalu pracują

zgłoś
E
Ewa
2019-05-16T18:24:04 02:00, laborantka:

I bardzo dobrze robicie, jestesmy z Wami. Niech się obejdą doktory bez nas. Juz nie wiedzą co robic z pieniedzmi, lekarski menadżery kolegom lekarzom całe kontrakty z NFZ-em oddają. A dla nas głodowe pensje i mierne zycie. No niech zobaczą czy szpital będize funkcjonował bez nas wszystkich

Popieram. Bardzo dobrze. Jak policjanci, lekarze , pielęgniarki dostały to oni też niech mają.to ciężka praca,a studia też nie łatwe. Piec lat studiowania , kursów, szkoleń i taka nędzna pensja? Skandal. Żeby żyć muszą ma dwa etaty pracować.Zal mi ich.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie