Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoły kończą liczyć pierwszoklasistów

Jacek Drożdż, (mb)
Klasy mundurowe w ZSP nr 1 w Radomsku cieszą się wzięciem nie tylko wśród chłopców
Klasy mundurowe w ZSP nr 1 w Radomsku cieszą się wzięciem nie tylko wśród chłopców
Coraz trudniej szkołom ponadgimnazjalnym trafić w gusta młodych ludzi. Niektóre szkoły w Radomsku nie mogły uruchomić wszystkich kierunków, bo brakło chętnych. Problemów z naborem nie mają w zasadzie jedynie licea. Liczba chętnych na jedno miejsce w najpopularniejszych klasach przekracza średnio 8 osób. Kolejny za to już rok nie ma naboru do Zespołu Szkół Agrobiznesu w Strzałkowie. Brakuje chętnych do zawodu technika ekonomisty i technika agrobiznesu, nie ma uczniów do liceum profilowanego.

W rozterce jest Zdzisław Dróżdż, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Szkoła słynąca z klasy sportowej, kształcącej młodych piłkarzy, w tym roku szkolnym takiej klasy nie będzie mieć. Z drugiej jednak strony, będą aż trzy klasy tzw. mundurowe. Dwie pierwsze otwarto w ubiegłym roku i był to strzał w dziesiątkę. W tym roku chętnych było jeszcze więcej.

- Przykro mi, że nie powstała klasa sportowa, może zawiniła sytuacja w naszej piłce nożnej, może my byliśmy mało aktywni? Mam nadzieję, że za rok ta sytuacja się zmieni - mówi dyrektor. - Jeśli natomiast chodzi o klasy mundurowe, to trzeba się cieszyć, tym bardziej że w tym roku grupa uczniów wybrała specjalizację strażacką, a nie tylko policyjną.

Furorę mundur robi w Bełchatowie. Od lat w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 działa klasa wojskowa, w ubiegłym roku uruchomiono policyjną. Podobne plany szkoła miała na ten rok.

- Chętnych do klasy policyjnej było jednak tylu, że ostatecznie powstaną tam dwie takie grupy - mówi Krzysztof Borowski, rzecznik starostwa.

Nowością od tego roku będzie w ZSP nr 3 klasa strażacka. W poniedziałek szkoła podpisze oficjalne porozumienie z bełchatowską strażą pożarną.

Szkół mających większe lub mniejsze problemy jest w Radomsku więcej. W Zespole Szkół Ekonomicznych nie będzie klasy zawodówki, kształcącej sprzedawców, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu zabrakło chętnych do technikum ekonomicznego i liceum profilowanego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Szkoły kończą liczyć pierwszoklasistów - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto