Sześciu tenisistów LKS Stomil Bełchatów wywalczyło awans do turnieju wojewódzkiego w Rawie Mazowieckiej

W Moszczenicy rozegrano III Międzypowiatowy Turniej Klasyfikacyjny młodzików, kadetów i juniorów. Awans do turnieju wojewódzkiego wywalczyli reprezentanci LKS Stomil Bełchatów. Adam Kieruzel

Pierwsze miejsce w kategorii młodzików zdobył Bartosz Wojewoda. Tuż za nim uplasował się Bartosz Płuciennik, a na najniższym stopniu podium znalazł się Jakub Płuciennik. W tej samej kategorii wiekowej awansu do turnieju wojewódzkiego przy stole nie musiał wywalczyć Piotr Kasprzak, który osiągnął limit wojewódzki i po dwóch turniejach wojewódzkich zajmuje w rankingu dwunastą pozycję z sumą 61 punktów na koncie.

Trzeci w tym sezonie wojewódzki turniej młodzików odbędzie się w sobotę, 26 stycznia, w Rawie Mazowieckiej.

Na turnieju międzypowiatowym w Moszczenicy dobrze spisali się też kadeci LKS Stomil Bełchatów. Zwycięstwo odnotował Bartosz Wolski, a siódmy był Bartosz Wojewoda. Obaj wywalczyli awans do turnieju wojewódzkiego.

Wśród kadetów na turnieju, który odbędzie się 10 lutego w Łodzi, zagra również Maksymilian Zawiślak z LKS Omega Kleszczów, który w klasyfikacji po dwóch turniejach wojewódzkich zajmuje trzecią pozycję z liczbą 123 punktów. Zobaczymy tam także dwunastego w tym rankingu Krystiana Dzwonka z LKS Omegi Kleszczów.

Silną obsadę powiat bełchatowski będzie miał także w rywalizacji kadetek. Tam pewna awansu jest piąta w rankingu Paulina Gapik (108 punktów) z ULKS Kusy Łobudzice, a także jej klubowa koleżanka, która jest siódma w klasyfikacji po dwóch turniejach wojewódzkich - Zuzanna Martyniak (100 punktów).

Maksymiliana Zawiślaka z Kleszczowa również zobaczymy na turnieju juniorów, bo w rankingu tej kategorii wiekowej jest ósmy z dorobkiem 108 oczek. Wśród juniorek na pewno wystąpią dwie reprezentantki ULKS Kusy Łobudzice, czyli Paulina Gapik oraz Oliwia Zawiasa. Turniej wojewódzki w tej kategorii ma zostać rozegrany 27 stycznia w Moszcze-nicy.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych w turnieju międzypowiatowym - mówi trener LKS Stomil Bełchatów Tadeusz Książczyk. - Sumując, we wszystkich kategoriach na turnieju wojewódzkim zobaczymy sześciu moich podopiecznych - dodaje trener.

LKS Stomil Bełchatów zaprasza chętnych do gry w tenisa stołowego

Trwa nabór uczniów szkół podstawowych z klas 1-4 do sekcji tenisa stołowego LKS Stomil Bełchatów. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek, środę i piątek o godzinie 17 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie przy ulicy Lipowej.

Swoje pociechy można zapisać do klubu osobiście, przychodząc na zajęcia lub kontaktując się z trenerem Tadeuszem Książczykiem pod numerem telefonu: 604 886 677.