Superdziecko w Piotrkowie i Bełchatowie Superdziecko w Piotrkowie i Bełchatowie

Szymon Wójcik z Moszczenicy został Superdzieckiem Września (© Dariusz Śmigielski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Superdziecko w Piotrkowie i Bełchatowie - wrześniowa edycja konkursu rozstrzygnięta. Zwyciężył Szymon Wójcik z Moszczenicy.

Prawie dwieście głosów oddaliście Państwo w naszym plebiscycie na Superdziecko Września, w którym startowało sześcioro maluchów - z Moszczenicy Piotrkowa, Bełchatowa, Teresina i Lubca. Zwycięzcą (z wynikiem 95 głosów) został Szymon z Moszczenicy, syn Agnieszki i Tomasza Wójcików.

Ten niebieskooki blondynek 22 listopada skończy roczek. Chłopiec tryska energią, uwielbia się bawić i zaczepiać wszystkich na swojej drodze. Jest ciekawski, ale i bardzo pomysłowy.

- Ma kilka swoich ulubionych zabawek, ale jedną poznaje od razu, pluszowego psa Reksia - mówi mama Szymona.

Maluch nie jestem typem płaczliwego dziecka, co bardzo cieszy rodziców. Tata Szymona większość dnia spędza w pracy, dlatego chłopcem głównie zajmuje się mama, choć pan Tomasz stara się poświęcać małemu mnóstwo uwagi.

- Pomaga mi zazwyczaj przy karmieniu Szymona - mówi pani Agnieszka, która zajmuje się domem.

Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajęła Lena Stanisławska z Lubca (koło Szczercowa). Córka Arkadiusza i Małgorzaty ma 4,5 roku i uwielbia śpiewać. Chętnie zapamiętuje piosenki, które potem śpiewa w domu. Ostatnio jej ulubionym przebojem jest "Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend. - W kółko chodzi i śpiewa, mamy w domu dyskotekę - śmieje się tata Arek.

Lenka ma swoje ulubione lalki, które przebiera, niańczy i zabawia. Z o rok młodszym bratem Arturem upodobała też sobie zabawę w autobus.

- Ustawiają krzesła jedno za drugim i na zmianę, raz Lenka jest kierowcą, raz syn, a ona wtedy robi za pasażerkę - wyjaśnia kulisy zabawy tata.

Latem uwielbia też plac zabaw, zjeżdżalnię i trampolinę. Lubi pomagać w domu. Sprząta, ale przede wszystkim jej królestwem jest kuchnia. Specjalizuje się w pomocy przy wypieku ciast i robieniu sałatek. Jak mówi tata Arkadiusz, mała Lenka nie może się już doczekać kiedy pójdzie do szkoły.

Trzecie miejsce na podium zajął niespełna czteroletni Jaś Wolski z Piotrkowa. Chłopiec uwielbia wszystkie bajki i filmy, w których są "strzelanki" albo walka. Przepada zwłaszcza za bajkami o piratach.

- Jego ulubionymi zabawkami są pistolety i strzelby - mówi Krzysztof Wolski, ojciec Jasia, który zgłosił go do konkursu. - Oczywiście staramy się mu kupować jak najmniej takich zabawek, ale gdy wchodzimy do sklepu, jako pierwsze zwracają jego uwagę.

Janek nie pogardzi też puzzlami i samochodzikami. Chłopiec jest rozpieszczany przez babcię i mamę, które na wiele mu pozwalają, dlatego większy posłuch ma pan Krzysztof.

Tuż za podium miejsca zajęły pozostałe maluchy: trzymiesięczny Wiktor Gorzelski z Bełchatowa, niespełna trzyletnia Nicola Rura z Teresina koło Drużbic oraz trzyletni Szymon Bielecki z Piotrkowa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Galerię zwycięzców można obejrzeć na stronach piotrkow.naszemiasto.pl oraz belchatow.naszemiasto.pl.

***
Zwycięzcy otrzymają od naszej redakcji kosz z upominkami (kubek, okulary, maskotkę, itp.) oraz dyplom. Partnerem naszego plebiscytu jest portal CzasDzieci.pl, który ufundował dodatkowe nagrody.

Zapraszamy do kolejnej edycji plebiscytu Superdziecko w Piotrkowie i Bełchatowie. Na zgłoszenia czekamy do 15 października, można je przesyłać na adres a.jasiczak@dziennik.lodz.pl wraz ze zdjęciem i zgodą na publikację. Regulamin na piotrkow.naszemiasto.pl, belchatow.naszemiasto.pl.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!