(© KPP Bełchatów)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Strażak podpalacz z Kurowa. 19-letni strażak ochotnik z Kurowa odpowie za podpalenia. Zelowscy policjanci wykryli, że podpalał, by móc gasić pożary. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kilkanaście tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi kara pięciu lat więzienia.

Strażak podpalacz z Kurowa. W pierwszy dzień 2014 roku, około dwudziestej trzeciej, w Kurowie (gmina Zelów) zapłonął stóg słomy. Pożar strawił prawie czterdzieści ton słomy wartości około ośmiu tysięcy złotych.

Policjanci zelowscy w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Bełchatowie szybko powiązali noworoczny pożar stogu z kilkoma podobnymi zdarzeniami z ubiegłego roku. W okolicy Kurowa płonęły bowiem podpalane trawy, lasy, słoma złożona na polach i w stogach. Intensywne czynności operacyjne oraz dogłębna analiza zebranych materiałów dowodowych pozwoliły śledczym na wytypowanie podejrzanego.

Zarzut podpaleń usłyszał 19-letni mieszkaniec gminy Zelów. Od kilku lat strażak ochotnik. 12 stycznia tego roku mężczyzna został zatrzymany. Wobec zebranych dowodów przyznał się do podpaleń. 19-latek wyraził skruchę i wolę dobrowolnego poddania karze.

14 stycznia 2014 roku prokurator oddał zatrzymanego przez policjantów strażaka-podpalacza pod dozór policji. Mieszkańcowi gminy Zelów grozi kara dopięciu lat pozbawienia wolności

Komentarze (24)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

hahaha (gość)

malniaczek powiem zwiezle bardzo dobrze ze go zlapali teraz powinni go wsadzic hahaha widze ze ty po takich pieniadzach jak on . prawde to ja znam a ty sie nie oszukuj

malniaczek (gość)

no chyba ty w d.upie byłeś i g.owno wiesz. przestań pier****ć i zajmij sie sobą a nie kogoś oczerniasz skoro nie znasz prawdy. bo przez takich ludzi co pier***ą ploty na czyjś temat to potem są problemy!!!!

hahaha (gość)

chyba pierwszy przy pozaze nie bede dyskutowac z Tobą maliczek widze w d.upie byles g.owno wiesz!!!!.wiem dokladnie .ciekawe o ktorym wiem jest z czego wybierac hahaha.powinni wsadzic dziada i z glowy

maliniaczek (gość)

hahaha: nie wiesz nie gadaj... ja znam go bardzo dobrze i wiem jaki on jest, wiem na co go stać oraz wiem też on zrobił to raz więcej nie i mogę sobie dać słowo że tak jest bo nieraz jak sie paliło w okolicach Kurowa to on był akurat ze mną :)

hahaha (gość)

maliniaczek wez mnie nie osłabiaj raz podpalil hahaha smiechu warte wez sobie pogadaj z nim gdyby go nie zlapali to daje reke sobie obciac ze nadal by to robil.Chyba dobrze nie znasz sprawy. hahaha ale sie usmialam do łez. jaki on jest terez pokrzywdzony strazak hahaha

maliniaczek (gość)

powiem tak. nie znacie człowieka to nie mówcie głupot. bo to jest człowiek wrażliwy i ja wiem że on to zrobił bo za bardzo ktoś mu wiehał na ambicję i najpierw zaczął robić inne rzeczy aby ktoś zwrócił na niego uwagę no ale tamto nie pomogło więc zrobił to... ludzie popełniają różne głupoty jak już nie mogą sobie poradzić z życiem... on popełnił to i wziął winę nawet innych na siebie jak byście nie zauważyli bo on tylko raz podpalił i wiem o tym dobrze... ale taki już ma charakter i go nie zmieni...więc nie chcę widzieć więcej obelg pod jego imieniem czy nazwiskiem....!!!!!

facio (gość)

Fajne sie mowi gdy nie dotyczy to swojej rodziny . A co byscie mowili gdyby to byl ktos z waszych bliskich.