(© Archiwum )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Straż pożarna w Bełchatowie wspólnie ze starostwem rozpoczyna kampanię, której celem będzie propagowanie zakupu czujników czadu wśród mieszkańców. Hasło akcji to "Bezpieczny dom".

Straż pożarna w Bełchatowie już w najbliższą niedzielę, 17 listopada, w Galerii Olimpia zorganizuje specjalną imprezę, podczas której będą promować czujniki. Strażacy przygotują specjalne pokazy, będą też konkursy, podczas których można będzie alarmy wygrać.

Natomiast już w najbliższy wtorek na dobre ruszy kampania prowadzona przez straż pożarną w Bełchatowie wspólnie ze starostwem pod hasłem Bezpieczny dom.

W zeszłym roku na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do kilku śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla, dlatego też starosta wspólnie z komendantem straży pożarnej po raz kolejny prosić będą mieszkańców o zachowanie ostrożności podczas sezonu grzewczego. Starosta wystosuje również po raz kolejny apel, który trafi do wszystkich parafii z prośbą o odczytanie podczas niedzielnych mszy.

W apelu znajdą się podstawowe informacje jak można uchronić się przed zaczadzeniem. Na terenie kraju od września 2012 r. do marca 2013 r. doszło do ponad 3.800 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w tym 2216 osób zostało poszkodowanych, a 91 osób zmarło.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!