Siatkarki z Drużbic potwierdzają wysoką formę wygrywając z APS Opoczno [GALERIA]

Adam Kieruzel
W trzech setach zwyciężyły we własnej hali zawodniczki GLKS Siatkarz Drużbice, które początek sezonu 2018/2019 mogą zaliczyć do bardzo udanych. Adam Kieruzel

W każdej z trzech partii gospodynie tego pojedynku kontrolowały wynik. Drużbiczanki świetnie spisywały się w polu serwisowym, solidnie przyjmowały, a dobra współpraca rozgrywającej ze środkową Izabelą Sobańską, która została wybrana MVP tego meczu, dała Siatkarzowi sporo punktów. Rywalki z Opoczna popełniały z kolei sporo błędów na zagrywce, jak i w przyjęciu, co poskutkowało tym, że w pierwszej partii przegrały 16:25, w drugiej odsłonie 20:25, a w trzecim secie 17:25.

- Bałyśmy się tego meczu, bo po pierwsze to wicemistrz zeszłego sezonu, a po drugie to silna drużyna, która niejednokrotnie pokazywała nam wolę walki. Uważam, że grałyśmy, tak jak chciałyśmy i jeżeli będzie, tak dalej, to możemy w tej lidze powalczyć o coś więcej - mówiła po zakończeniu rywalizacji rozgrywająca Justyna Sara-Grzanka.

GLKS Siatkarz Drużbice na ten moment jest liderem Volleyligi i po trzech meczach ma na koncie trzy zwycięstwa i osiem punktów. Po piętach siatkarkom z Drużbic depcze ekipa Czarnych Szczerców, która po dwóch rozegranych spotkaniach ma w dorobku sześć oczek.

- W porównaniu z ubiegłym sezonem rywalizacja wśród dziewcząt jest o wiele większa. To powoduje, że na treningach każdy walczy o wyjściową "szóstkę" ~ Justyna Sara-Grzanka, rozgrywająca GLKS Siatkarz Drużbice.

Najbliższy mecz Czarni rozegrają u siebie w sobotę 1 grudnia o godzinie 11.00, a rywalem będzie drużyna FUKS Sulejów. Siatkarz zmierzy się za to w czwartek 29 listopada na wyjeździe z AS Zduńska Wola. Początek tej rywalizacji o godzinie 17.00.

Volleyliga: GLKS Siatkarz Drużbice - APS Opoczno (25:16, 25:20, 25:17)

GLKS: Izabela Sobańska, Magdalena Kurdek, Karolina Kurdek, Weronika Sęk, Iga Przybylska, Karolina Woch, Marzena Olejniczak, Kinga Markiewicz, Justyna Sara-Grzanka, Agnieszka Rumińska-Macugowska, Klaudia Sudak, Magdalena Felczak, Aleksandra Patała-Michalak

MVP: Izabela Sobańska (GLKS Siatkarz Drużbice)