Siatkarki Budowlanych pokonały ŁKS i zdobyły Puchar Polski 2018. Derby Łodzi rozegrano w Nysie [ZDJĘCIA]

Dariusz Kuczmera
Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon Łódź
Wielki sukces Łodzi i łódzkich siatkarek. W finale Pucharu Polski w Nysie doszło do siatkarskich derbów Łodzi: Grot Budowlani – ŁKS Commercecon. Zdecydowanie lepsze były wicemistrzynie Polski. Wygrały 3:0.

W każdym secie podopieczne Błażeja Krzyształowicza były lepsze. Na grze ŁKS swe piętno odcisnęła na pewno kontuzja kolana rozgrywającej Lucie Muhlsteinovej. Zastępująca ją Dominika Mras nie grała źle. ŁKS Commercecon nie był jednak w stanie nawiązać wyrównanej walki.

Nie pomógł gorący doping dużej grupy kibiców ŁKS, która zjawiła się w Nysie.

W pierwszej odsłonie siatkarki Grot Budowlanych osiągnęły przewagę w połowie seta, gdy od stanu 12:10 zdobyły cztery punkty z rzędu. Ta przewaga utrzymała się do końca seta.

W drugim scenariusz był podobny. ŁKS Commercecon prowadzi 8:7, by za chwilę przegrywać 8:11. Wicemistrzynie Polski prezentowały się o wiele korzystniej.

Wydawało się, że zespół prezesa Marcina Chudzika wygra łatwo, ale dziewczęta prezesa Huberta Hoffmana i trenera Michala Maska nie zamierzały się poddawać. Był remis 17:17. Końcówka należała do Grot Budowlanych. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza wyszły na prowadzenie 23:19. Po dobrej zagrywce Adrianny Muszyńskiej ełkaesianki tylko przebiły piłkę z powrotem, a Kaja Grobelna, najlepsza na placu, zakończyła mecz skutecznym atakiem. Siatkarki Grot Budowlanych wygrały zasłużenie cały mecz 3:0.

Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham Cię - śpiewali kibice ŁKS. Do góry skakali kibice Grot Budowlanych.