Na pomniku Jana Pawła zawisły dziś serduszka dla papieża. Co roku przynoszą je dzieci z bełchatowskich przedszkoli

Mimo, że pogoda nie dopisała, było bardzo wesoło. Dzieci, jak co roku, stawiły się przy pomniku Jana Pawła II przy ul. Kościuszki w Bełchatowie. Przyniosły własnoręcznie wykonane serduszka dla papieża, którymi ozdobiły plac przy pomniku.

Z małymi gośćmi spotkał się ksiądz dziekan, który opowiadał o ojcu świętym, częstował słodyczami i rozdawał naklejki.

Wieczorem, o godz. 21 odprawiony zostanie przy pomniku apel jasnogórski.

Dalsza część obchodów Dni Papieskich zaplanowana jest w najbliższy weekend.W sobotę odprawiona zostanie msza (godz. 18) w parafii NMP Nieustającej Pomocy przy ul. ks. Popiełuszki. Wcześniej złożone zostaną kwiaty przy tablicy pamiątkowej.

Warto wybrać się tez na spektakl "Miłość jest najważniejsza", który o godz. 19.30 rozpocznie się w parafii przy ul. Kościuszki. Wiersze Karola Wojtyły recytować będzie Krzysztof Kamiński, udział weźmie też aktor Jerzy Zelnik. Wstęp jest wolny.

Niedzielne uroczystości rozpoczną się o godz. 11.45 złożeniem kwiatów przy pomniku papieża. W południe odprawiona zostanie msza święta. Przy dzwonnicy będzie odbywał się natomiast kiermasz kremówek papieskich.

O godz. 17 w kinie Kultura zaplanowana jest projekcja filmu Cristiada, wstęp wolny. O godz. 21 można wziąć udział w apelu jasnogórskim.

Uroczystości związane z osobą papieża, jako głównego patrona Bełchatowa będą kontynuowane we wtorek, 22 października. W parafii Miłosierdzia Bożego na os. Binków odprawiona zostanie msza pod przewodnictwem ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego z wprowadzeniem relikwii bł Jana Pawła II (godz. 18)

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (21)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

asdee (gość) (Adam)

walczył z systemem totalitarnym fundamentem waszej komuny, tą walke na słowa przypłacił prawie własnym życiem więc nie mów mi tutaj że sie nie liczył w tej walce, cel osiągnął oczywiście nie sam to chyba logiczne. zachwycasz sie latami 70 i 80, ale komuna to nie tylko te lata rozpusty, rozpusty którą nie dawno dopiero spłaciliśmy. i żeby było jasne ja tutaj nie bronie dzisiejszego systemu bo bardzo daleko mu do ideału przez brak całkowitej dekomunizacji. 17.09.1939 wtedy to właśnie komuniści zapukali do Polski także Ty też nie posmakowałeś dobrze komuny. koniec dyskusji z mojej strony :)

aparafianin (gość)

Dla wierzących jest wybór, Pismo Św. i Chrystus Pan zasiadający po prawicy Ojca w niebie lub J.P.2 też ''ojcem'' nazwany każdy musi sam zdecydować kto ważniejszy Bóg Ojciec JAHWE czy ''bóg'' św.ojciec spoczywający w Watykanie.

zuza (gość) (asdee)

doczytaj z historii, komunizm padał nie tylko w Polsce, a w innych państwach, bloku wschodniego gdzie raczej prawosławie, to też ręka papieża miłościwie nam królującego?A może św.Dymitr i Aleksander albo pop Wszechrusi to sprawił dla nas w podzięce za aktywnosc naszego papy?Doczytaj, w Polsce nigdy nie było komunizmu w pełnym wydaniu.Upadek tego co u nas było to faktycznie chec wolnosci w postaci posiadania telewizora,mieszkania i malucha.Nikt wtedy nie myslał ze w tych nowych czasach trzeba sie bedzie modlic o prace.

Adam (gość) (asdee)

Przedstaw dowody na to, że to właśnie polski papa pokonał komunizm. Co Ty za głupoty wygadujesz??, Kto ci tych głupot nakład do głowy, jaką ty uczelnie kończyłeś. Co ty możesz wiedzieć o komunizmie , skoro jak sam piszesz w nim nie żyłeś Komunizm upadł , bo na scenie politycznej pojawili sie tacy ludzie jak Gorbaczow, Bush senior, wcześniej Regan. Z pewnością JPII nie pokonał komunizmu, do jego zasług można co najwyżej zaliczyć i to też nie w 100 % to, że zaczął coraz bardziej i dobitniej mówić o wolności człowieka, ale nie pokonał komunizmu. Widać teraz jaki z niego święty, gdyby był naprawdę taki bez skazy to z cała surowością rozprawił by się z tym co za jego pontyfikatu działo się nw Watykanie i w całym Kościele Kat. A on wolał wszytko zamiatać pod dywan , a księży którzy dopuścili się przestępstw i wykroczeń zamiast całkowicie odsunąć lub wyeliminować z kapłaństwa i oddać w ręce świeckiego wymiaru sprawiedliwości On wolał przenosić z parafii na parafię. Więc bądź uczciwy wobec tych co żyli w tamtych czasach i nie opowiadaj głupot, że polski papa rozwalił komunizm

zuza (gość) (asdee)

Zal mi tych dzieciaków, moje też zaciągneli pod pomnik bo tak kazała pani dyrektor i dziecko, a raczej ja, miałam taki wybór: albo pojdzie pod pomnik albo biore wolne i siedze z nim w domu.w kosciele jest 2 papiezy + nasz ojciec swiety jak zwyklo sie mówic.jesli juz swietowac to dolozmy jeszcze dzien biskupa i dzien ksiedza tak dzien chlopaka.czemu innym papiezom nie stawiamy pomików, a tez cos glosili?jan pawel byl polakiem.i tyle. sklodowska tez byla wiek=lka polka, podobnie jak kopernik (ten ma 1 pomnik), a sławe, chwale i osiagniecia ciut jakby wieksze od wojtyly, ktory mial taki wpływ na u[adek komunizmu jak teraz na dobrobyt.jka taki cudotworca to niech w ukochanym kraju zmniejszy bezrobocie.komuno wroc.

racjo... (gość) (zuza)

''zuza'' tylko że ten niby ''święty'' j.p.2 pedofili sutannowych ukrywał w Watykanie.Był ''bałwochwalcą'' koronował obrazki,figurki i Ty tego nie zmienisz.''Mają się za mądrych a są głupcami zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazki przedstawiające śmiertelnego człowieka......'' List do Rzym.1/22-23.

asdee (gość) (zuza)

nie zapominaj kto tutaj broni od samego początku a kto atakuje tymi komentarzami, więc komu tutaj brakuje akceptacji i tolerancji, nie będzie przyzwolenia na wiwatowanie totalitarnego systemu, po prostu stoje w obronie atakowanych "Tych ludzi walki którym wiara pomagała aby nas ocalić" to ich wnuki i prawnuki przyszły pod pomnik JPII który pokonał komunizm.

zuza (gość)

A ty uderz sie w piersi i powiedz ile encyklik, kazan i nauczan papieza masz w domu, przeczytałes.co poza 'jestescie sola ziemi, tej ziemi" znasz? taki wielki Polak, prawie swiety i co? Do poduszki poczytaj dopiero krzycz na komune.ten papiez nienawisci nie uczył a raczej akceptacji i tolerancji nawet dla komunisty.małej wiary jestes, zwykly moher.

asdee (gość) (katolik)

pokaż mi w którym miejscu zapsioczyłem na komune? komuny nie tykam bo w niej nie żyłem ale dużo czytałem i Ty też poczytaj, mój komentarz był zadedykowany dzisiejszym pomysłom dzisiejszych fanatyków komuny. jak można porównywać pochody pierwszomajowe komunistycznych dygnitarzy którzy mordowali obywateli i kapłanów do dni papieskich, dni które czczą JP II człowieka który nauczał dobra i szacunku, to co jest niezbędne przy wychowaniu takich właśnie małych dzieci, żeby w przyszłości kierowali się właśnie takimi wartościami. wierzysz "katoliku" w proboszcza czy Boga? komu oddajesz ten szacunek i poważanie? no właśnie więc nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. korytko się zmieniło ale świnki zostały te same. republika okrągłego stołu...