Ścieżka rowerowa do Zelowa może powstać wzdłuż drogi wojewódzkiej 484? Starają się o to przedstawiciele gmin Bełchatów i Zelów oraz starostwa. Wszystko zależy od Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tego, by powstała ścieżka rowerowa do Zelowa chcą przedstawiciele lokalnych samorządów. Na razie jednak do konkretów jeszcze daleko. Wiadomo tyle, że gmina Bełchatów, Zelów oraz powiat bełchatowski są skłonne pomóc Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Łodzi, który administruje drogą 484 w budowie ścieżki rowerowej do Zelowa.

- Droga z Bełchatowa do Zelowa jest bardzo ruchliwa, a rowerzyści, którzy się nią poruszają i których jest sporo, są naprawdę w trudnej sytuacji, bo nie ma tam poboczy - mówi Kamil Ładziak, wójt gminy Bełchatów, pomysłodawca współpracy bełchatowskich samorządów.

Jak dodaje, i starosta, i burmistrz Zelowa wystosowali do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oddzielne pisma w tej sprawie. Inicjatywa jest jednak wspólna.
- Myślę, że każda ze stron byłaby skłonna w jakimś zakresie pomóc w budowie ścieżki na swoim terenie - zaznacza Ładziak dodając, że zbliża się nowe rozdanie unijnych pieniędzy i może warto wspólnie zawalczyć o taki projekt.

Podobnie jak wójt Ładziak także starosta Szczepan Chrzęst już zadeklarował, że w miarę możliwości z budżetu powiatu postarają się wygospodarować pieniądze, które pomogą w zbudowaniu ścieżki rowerowej do Zelowa.


Ścieżka rowerowa do Zelowa. Jakie są szanse na budowę?Gdyby w przyszłorocznym budżecie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi udało się zapewnić pieniądze na dokumentacje dla takiego przedsięwzięcia, być może, jak mówi Kamil Ładziak, w ciągu kilku kolejnych lat ścieżka rowerowa przy tej drodze etapami zostałaby zbudowana.

- Warto o to powalczyć, tym bardziej, że może współdziałać kilka samorządów - dodaje Ładziak.

Jak zakończą się losy tego projektu, okaże się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

- Pismo w tej sprawie dopiero do nas wpłynęło - mówi Marcin Nowicki, rzecznik łódzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Jesteśmy obecnie w trakcie analizy możliwości realizacji wniosków w nim zawartych - dodaje.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dantes (gość)

"W miarę możliwości z budżetu powiatu postaramy się wygospodarować pieniądze" - Dlaczego samorządy ciągle traktują budowy ścieżek rowerowych jako sprawy drugo- lub trzeciorzędne? Przecież tu chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Więcej ścieżek to więcej rowerów a mniej samochodów. A mniej samochodów to bezpieczniej na drogach i czystsze powietrze. Poza tym rekreacyjna jazda rowerem ma zbawienny wpływ na układ krążenia człowieka i ogólnie na nasze zdrowie.