Rada Gminy Bełchatów: Czy doszło do przestępstwa?

Rada Gminy Bełchatów. Czy doszło do przestępstwa na nadzwyczajnej sesji rady gminy, która odbyła się w poprzedni piątek?

Rada Gminy Bełchatów obradowała dziś na sesji. Już na początku w imieniu grupy czterech radnych głos zabrał Krzysztof Polak, który odczytał oświadczenie. Dotyczyło ono zajścia, które miało miejsce 20 kwietnia na nadzwyczajnej sesji rady gminy. Radny Tomasz Kołatek już po zakończeniu obrad wszedł na salę i podpisał listę obecności. Dokument do podpisu miał mu podsunąć Adam Zieliński, wiceprzewodniczący rady.

O tym, że takie zdarzenie faktycznie miało miejsce mówią sami zainteresowani. Tomasz Kołatek podkreślał jednak, że nie wiedział, iż sesja już się zakończyła. Spotkanie radnych z poprzedniego piątku trwało bowiem zaledwie kilka minut i miało jeden merytoryczny punkt, dotyczący przyjęcia obwodów do głosowania w wyborach. Radny Kołatek tłumaczył, że podpisując listę nie wiedział, że sesja już się zakończyła.
- Część radnych i pracowników urzędu z obsługi rady byli jeszcze na sali, kilkanaście minut wcześniej dostałem informację, że sesja się jeszcze nie zaczęła, więc byłem nie wiedziałem, że wchodząc na salę już jest po sesji - tłumaczył.

Podpis radnego został zresztą szybko wykreślony z listy obecności z odpowiednią adnotacją, po sugestii Jacka Ludwiczaka, przewodniczącego rady gminy. Sam przewodniczący, do którego grupa radnych zgłosiła się z prośbą o interwencję w tej sprawie podkreśla, że sprawę konsultował z prawnikami urzędu gminy i po tych konsultacjach uznał, że sprawa nie nosi znamion przestępstwa.

Radny Krzysztof Polak podkreśla, że taką postawą przewodniczącego rady gminy jest zaniepokojony. - Nie usłyszeliśmy nawet słowa krytyki pod adresem radnego, który podpisał listę po zakończeniu sesji - mówi Krzysztof Polak, który jeszcze nie wie, czy grupa radnych sama złoży doniesienie do prokuratury.

Wideo

Maciej Wiśniewski

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

28.04.2018, 14:00

Trafne określenie

27.04.2018, 19:11

Pan Zieliński nie zapomniał ,to mu już weszło w krew wszak 24 lata bezowocnie to trzeba być nie byle magikiem.Takich magików jest więcej,szkoda że traci na tym szeregowy rolnik.

27.04.2018, 17:26

Kamieniakowa "szczerość aż bucha" z gminną Barbie, najlepsze zdjęcie

27.04.2018, 16:20

Po co tacy radni jak Kolatek Zieliński który jest w radzie 6 kadencji to jest 24 lata i niczego się nie nauczył tylko jednego słowa "z racji takiej" Pan Przewodniczący Ludwiczak prawdopodobnie nauczyciel a mota się jak uczeń drugiej klasy szkoły podstawowej nie potrafią się przyznać tylko jak małe dziecko się tłumaczą. Spójrzcie prawdzie w oczy. A Pan Kuśmierk od spraw pisania komentarzy niech weźmie się w końcu do roboty razem z prawie z setką tych uroczych dziewcząt, które zatrudnił Wója. Nie wspomnę o Pilarczyk i Braunie tych leniach. I co powiecie że te komentarze piszą mieszkańcy he he

27.04.2018, 15:49

GMINA JEST ZADŁUŻONA - KTO JĄ ZADŁUŻYŁ? MŻE KOC? A MOŻE BAKALARCZYK? A MOŻE JEDNAK POLAK ITP? LUDZIE CZY WY ŚLEPI JESTEŚCIE, PAN ŁADZIAK SIĘ WYPALIŁ, NIE MA JUŻ NIC INNEGO DO ZAOFEROWANIA!

27.04.2018, 15:47

Chyba lewe inwestycje!

27.04.2018, 14:04

Opozycja pokazała swoje oblicze...byle tylko dorwać się do koryta nie mają nic do zaproponowania wyborcom nie mają żadnego programu gospodarczego, może Ładziak zadłużył Gminę ale zrobił tyle inwestycji że żaden wójt wcześniej nie dokonał tego , Panowie nie macie żadnych propozycji dla wyborców oprócz dorwania się do stołków. Nie potrzebujemy was.

27.04.2018, 12:18

Nie wiem.wiem że wydał gazetkę i atakuje £adziaka jaki on zły i nie dobry gospodarz .Sam jest z pisu a £adziaka też popierał PiS. Narobił długów więc chłopa chcą umoczyć ,że nie wiedzieli , że działał bez ich wiedzy ale z ich poparciem.Szkoda ,że telewizja jest stronniczA.Można byłoby pokazać I niech się ludzie śmieją.Chyba sami strzelają sobie w kolana.

27.04.2018, 08:50

Kołatek , Zieliński, Polak , Bakalarczyk, Surgut,Szewczyk dzisiaj w pracy wstydziłem sie za was.Panie Kołatek pracuje Pan na kopalni a łaszczy na parę groszy -wstyd.Nie wierzę że tak ceniony do tej pory radny Polak dał się wciągnąć w takie zamieszanie . Dzięki waszej spektakularnej akcji i hejtom można się wiele dowiedzieć.Jutro zadzwonie do prezesa Bestgumu z pytaniem ,dlaczego nie doceniał radnego Polaka.Teraz jest kierownikiem wcześniej operatorem.Drugi radny kierowcą żuka teraz kierownikiem targowiska.Jak przyjdziecie przed wyborami z kartką waszych dokonań nie zapomnijcie o tych faktach wspomnieć.( o rodzinie także jeśli w czasie waszej kadencji zmienili lub podjeli pracę w jednostkach samorządowych). Z Pisu do Ziemi , z Ziemi do PSL lub własnych komitetów teraz z powrotem do PISU .Przypominam wasze hasła z ostatnich 8 lat -.Ładziak cacy , Janaszewski cacy , Koc teraz nas zbawi - sory was zbawi. Byle przy korycie.Jak wejdzie jeden z drugim na podwórko to psem poszczuje.Z resztą to chyba już wstyd wam będzie chodzić . Pozdrawiam

27.04.2018, 07:45

Myślę że taki proceder nie miał miejsca po raz pierwszy i inni radni też tak działali końcu obecność to kasa..ale tera jest czas powolnego eliminowania zagrażających jednostek i wyciąganiu brudów .Niestary taka rzeczywistość Nasza Gmina i włodarze ..brną w brudy, podkładają sobie świnie ,szukają teraz winnych swoich pomyłek. Bezczynnie siedzą na dupskach , klepią to co Wójt chce usłyszeć szastają Naszymi podatkami nie słuchając potrzeb prostych ludzi a w końcu to Nam mają być wsparciem i działać na Naszych sprawach a nie być sługusami pewnych Gminnych wyżeraczy(bo to My niestety daliśmy im te posady z dobrą wiarą na lepsze a nie na pogrążenie Naszej małej Społeczności )

27.04.2018, 07:38

bzdura?...śmieszny jesteś.... jeśli godzisz się na branie pieniędzy za nic, to może sam wypłacić, z własnej kieszeni dietę radnemu?

27.04.2018, 07:34

Co ma piernik do wiatraka? Radny pobiera dietę i nie życzę sobie aby brak kasę za nieróbstwo! Jeśli przyjął mandat zaufania, to niech go wypełnia w należyty sposób - PANIE KOŁATEK ODDAJ PAN MANDAT - PANIE JEST NIEGODZIEN ZAUFANIA

27.04.2018, 07:31

Jaką bzdurę? Podatnicy wypłacają dietę radnym. Ja nie chce płacić komuś kto nie uczestniczy, kto nie obraduje, kto nie da o interesy lokalnej społeczności! I TYLE W TEMACIE - DO PROKURATURY Z TYM

27.04.2018, 00:16

Mm pytanie, kto Koca wybrał na szefa PiSu w powiecie, proszę o nazwiska żebym wiedział kogo omijać w wyborach ...

26.04.2018, 23:37

Radni Polak i Bakalarczyk. Zróbcie coś wreszcie dla gminy-Nie kandydujcie . W gminie też PiS z pisem walczy.Panie Koc nie tędy droga.

26.04.2018, 23:20

No cóż, radny Kołatek taki roztargniony, że nie zauważył, że sesja formalnie się zakończyła i że część ludzi właśnie z sali wychodziła a wiceprzewodniczący Rady Zieliński - biedaczysko zapomniał, że sesję właśnie zamknął i listę Kołatkowi podsunął. Co za absurd i żenada. W normalnym Państwie na to jest paragraf i Sąd.

26.04.2018, 20:39

Nie rozumiem na czym ta głupota polega. Polak odczytał oświadczenie, w ktorym mówią, że Zieliński z Kołatkiem wspólnie doprowadzili do poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści finansowej. Czy mają rację,?Zawiadom prokuraturę, Zbadają. Okaże się kto ma rację.

26.04.2018, 19:59

a Koc co tam robił ? Koc to z Polakami nie trzyma przypadkiem ? Jeśli są tacy Prawi i Sprawiedliwi to niech Pan Koc wyjaśni jak to było z tym, ze zaraz po otrzymaniu mandatu od swych wyborców na radnego rady powiatu zrezygnował z bycia radnym i uciekł na ciepła posadkę w starostwie, od prawi i sprawiedliwi, belki w sowim oku nie widza a u innych drzazgę dostrzegą !

26.04.2018, 19:48

Radny Polak przebił glupota nawet radnego Bakalarczyka

26.04.2018, 19:36

Czas komunii świętej Waszych dzieci się zbliża, czy Wasz kamerzysta - fotograf oddający zdjęcia + płytę daje Wam paragon - czy to kolejna szara strefa gdzie nie są płacone podatki.
W tym roku poproście o paragon.

26.04.2018, 17:07

oj tam,oj tam a z resztą TUSKA wina