Putin i Kocyła dają PGE GKS Bełchatów sparingowe zwycięstwo z ŁKS-em Łódź [GALERIA]

AK
Piłkarze PGE GKS Bełchatów w pierwszym tegorocznym meczu towarzyskim pokonali na wyjeździe pierwszoligowy ŁKS Łódź 2:1 (1:1). Zwycięskie bramki dla przyjezdnych zdobywali: testowany Wiktor Putin oraz młodzieżowiec Dawid Kocyła. AK

W tym spotkaniu z powodów zdrowotnych nie wystąpili: Mateusz Szymorek oraz Bartłomiej Bartosiak.

Jako pierwsi gola zdobyli gospodarze. W 28. minucie gry po akcji na prawej stronie boiska i dośrodkowaniu piłki po ziemi, futbolówkę do niemalże pustej bramki wbił Łukasz Sekulski. Bełchatowianie odpowiedzieli niespełna kwadrans później. Piłkę na osiemnastym metrze przytrzymał Przemysław Zdybowicz, który umiejętnie się zastawił i zagrał na prawą stronę do wbiegającego Wiktora Putina, który pewnym strzałem pokonał golkipera Łódzkiego Klubu Sportowego. Przed przerwą doszło jeszcze do wymuszonej zmiany. Na lewej stronie defensywy Bartosz Biel zastąpił Mikołaja Grzelaka, który doznał urazu. Warto zwrócić uwagę, że już na początku meczu testowany w ekipie z Bełchatowa pomocnik Wisły Sandomierz - Wiktor Putin miał okazję do zdobycia gola, ale dobrze interweniował Dominik Budzyński.

Po zmianie stron w obu zespołach doszło do wielu rotacji. Swoją okazję w 61. minucie spotkania wykorzystali goście. Testowany napastnik Sebastian Szerszeń zagrał do Patryka Mularczyka, a ten uderzył z dużą siłą na bramkę ŁKS. Golkiper łodzian interweniował z wielkimi problemami, a do bezpańskiej piłki na szóstym metrze dopadł Dawid Kocyła, który wpakował futbolówkę do bramki. Ponadto łodzianie bardzo często atakowali na bramkę GKS, ale nieskutecznie. W jednej sytuacji bardzo dobrą interwencją popisał się także bramkarz "Brunatnych: - Paweł Lenarcik. Pod koniec drugiej połowy urazu stawu skokowego doznał testowany pomocnik GKS 1962 Jastrzębie - Tomasz Dzida.

Zwycięstwo podopiecznych Artura Derbina w pierwszym meczu kontrolnym tej zimy stało więc się faktem. Swoją okazję z pewnością bardzo dobrze wykorzystali testowany Ukrainiec - Wiktor Putin, a także Dawid Kocyła, który jesienią występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, a tej zimy został włączony do treningów z pierwszą drużyną PGE GKS Bełchatów.

Drugi mecz kontrolny bełchatowianie rozegrają w środę 30 stycznia o godzinie 12 z trzecioligowym KKS Kalisz. To starcie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu.

ŁKS Łódź - PGE GKS Bełchatów 1:2 (1:1)

1:0 - 28' Łukasz Sekulski
1:1 - 42' Wiktor Putin
1:2 - 61' Dawid Kocyła

ŁKS: Budzyński (46' Kołba) - Grzesik (46' Bogusz), Sobociński (46' Juraszek), Rozwandowicz (46' Koprowski), Klimczak (46' Rozmus) - Kujawa (46' Ramirez), Bielák (46' Kalinkowski), Piątek (46' Gamrot), Łuczak (46' Pyrdoł), Bryła (46' Ratajczyk) - Sekulski (46' Radionov)

GKS: Niźnik (46' Lenarcik) - Sierczyński (46' Stolarczyk), Michalski (46' Grolik), Magiera (68' Michalski), Grzelak (42' Biel) - Czajkowski (46' Bociek), Ryszka (46' Mularczyk) - Tylec (46' Kocyła), Putin (46' Dzida), Thiakane (46' Matuszewski) - Zdybowicz (46' Szerszeń)