Porażka Skry z Zenitem Kazań na zakończenie Klubowych Mistrzostw Świata [ZDJĘCIA]

Zawodnicy PGE Skry Bełchatów przegrali z rosyjskim Zenitem Kazań 1:3. Bełchatowianie tym meczem zakończyli swój udział w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata. PGE Skra Bełchatów

Jeszcze przed rozpoczęciem tego pojedynku obie ekipy nie miały żadnych szans na awans do dalszej fazy rozgrywek. To spowodowało, że trener Roberto Piazza dokonał w składzie kilku zmian i dał odpocząć takim zawodnikom jak: Milad Ebadipour, Kacper Piechocki, Mariusz Wlazły czy Artur Szalpuk, a szkoleniowiec rosyjskiej drużyny do gry wystawił całkowicie rezerwowy skład.

I od początku meczu na boisku rządzili goście z Kazania, którzy po każdym zdobytym punkcie okazywali ogromną radość. Skra została rozbita głównie w przyjęciu i w pierwszym secie Zenit wygrał 25:16.

Drugą partię o wiele lepiej zaczęli żółto-czarni. Gospodarze mieli chwilowy przestój, ale to nie przeszkodziło im w
zwycięstwie 25:17 i wyrównaniu stanu meczu.

W trzecim secie wróciły "złe demony" z meczu z Fakelem Novy Urengoy. Skra prowadziła kilkoma punktami, później przeważał Zenit, ale im bliżej seta, tym bardziej powiększała się przewaga bełchatowian. Wówczas do pracy wzięli się Rosjanie i od stanu 20:20 toczył się wyrównany bój, który na przewagi 29:27 wygrali zawodnicy z Kazania.

Czwarta partia to już pewna gra od początku do końca Zenitu Kazań i wygrana 25:21, a w całym meczu 3:1. Tym samym zarówno Rosjanie, jak i mistrzowie Polski oficjalnie zakończyli udział w Klubowych Mistrzostwach Świata 2018.

Przypomnijmy, że wcześniej PGE Skra Bełchatów uległa włoskiemu Cucine Lube Civitanova 1:3, i przegrała 2:3 z rosyjskim Fakelem Novy Urengoy, z którym Skra prowadziła już 2:0. Ostatecznie bełchatowianie zakończyli udział w tej imprezie na ostatnim miejscu w grupie A.

Jedynym reprezentantem PlusLigi w półfinałach Klubowych Mistrzostw Świata jest Asseco Resovia Rzeszów, która w półfinale zmierzy się z Cucine Lube Civitanova. W drugim meczu półfinałowym Diatec Trentino zagra z Fakelem Novy Urengoy.

Żółto-czarni kolejny mecz rozegrają dopiero w sobotę 9 grudnia o godzinie 14.45. Rywalem PGE Skry Bełchatów w starciu ligowym będzie bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie zespół Cerrad Czarni Radom.