Jaka przyszłość czeka dworzec PKS Bełchatów? Jaka przyszłość czeka dworzec PKS Bełchatów?

Jaka przyszłość czeka dworzec PKS Bełchatów? (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

PKS Bełchatów ciągle bez decyzji o przyszłości działki zabudowanej dworcem. Decyzję w tej sprawie podejmie Zgromadzenie Wspólników, ale kiedy ono się odbędzie, nie wiadomo.

PKS Bełchatów ciągle bez decyzji w kluczowej dla finansów spółki sprawy sprzedaży działki zabudowanej dworcem.
Zielone światło dla sprzedaży tej nieruchomości dał przedstawiciel właściciela firmy, czyli zarząd powiatu. Ostatecznie decyzja będzie należała jednak do rady nadzorczej spółki. Ta wypowie się na ten temat podczas posiedzenia zgromadzenia wspólników. Kiedy się ono odbędzie, jeszcze nie wiadomo.

O przyszłości działki dyskutowano na posiedzeniu zarządu powiatu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele rady nadzorczej i zarządu PKS Bełchatów. Nieoficjalnie wiadomo, że podjęto wstępną decyzję o ogłoszeniu przetargu na działkę przy ul. Sienkiewicza. Cena wyjściowa miałaby być nawet wyższa, niż ta z ostatniego postępowania, bo wynosić mogłaby 2,4 mln zł.

Ostatecznie jednak żadnych wiążących decyzji w tej sprawie nie podjęto.

PKS Bełchatów próbował już sprzedać działkęPKS Bełchatów próbował już sprzedać działkę zabudowaną dworcem. Gdy cena za tę nieruchomość wynosiła 2,3 mln zł znalazł się nawet kupiec.

Okazało się jednak, ze deweloper, który chciał kupić działkę z dworcem PKS Bełchatów nie był w stanie wpłacić całej sumy w terminie, jaki wyznaczono mu w PKS. Ostatecznie stracił 230 tys. zł wadium, PKS Bełchatów musi mu za to oddać 300 tys. zł wpłaconej zaliczki.

Z regionu

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Wwwwwddddddddd (gość)

Kur.a! Jak MIASTO które tak się ładnie reklamuje hasłami '' Bełchatów daj się skusić'' czy innymi reklamami ma funkcjonować z takim skur....ym dworcem który na dodatek jest do sprzedania?! A te autobusy?! No śmiech na sali! Mamy XXI wiek! Najlepiej wszystko w piz.u wyprzedac i mieć wszystko i wszystkich głęboko w d...e!

jola (gość) (~~~~~~)

Drzazga, redaktor Drzazga -zawsze niedoinformowana i połsłówkami pisze, ten ma postępowanie, a ze z nim troje innych to już mało istotne...

aronofsky (gość)

bez publicznego transportu na elementarnym poziomie, wiążącego Bełchatów z najbliższą okolicą jesteśmy zwykłym zadupiem cywilizacyjnym. Nikt nie pyta jak skomunikować powiat, tylko czy uda się opylić działkę w samym środku miasta. no żesz k...a, co za gnój - zero myślenia w kategoriach dobra publicznego.