Dariusz Kubiak, wiceprzewodniczący Rady Miasta i radny miejski, będzie oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w samorządowych wyborach na prezydenta Bełchatowa.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Podczas wewnętrznych prawyborów w bełchatowskim PiS Kubiak zmierzył się z obecnym starostą Jarosławem Brózdą. W tajnym głosowaniu regionalnych struktur partii większą liczbę głosów zdobył ten pierwszy. Teraz decyzja bełchatowskiego PiS musi zostać formalnie zaakceptowana przez górę, czyli zarząd okręgowy.

W opinii obserwatorów wynik głosowania w prawyborach można uznać za niespodziankę, bo to właśnie starosta Brózda był typowany na niemal pewnego kandydata PiS w wyborach prezydenckich. Zmieniło się to, kiedy Kubiak jesienią ubiegłego roku został wiceprzewodniczącym rady miasta. Wówczas coraz częściej pojawiały się głosy, że może być on alternatywą dla kandydatury starosty.

Swojego kandydata i program w środę zamierza zaprezentować natomiast bełchatowska Lewica. Na specjalnej konferencji prasowej w Centrum Kształcenia Praktycznego przedstawiciele klubu opowiedzą o swojej wizji rządzenia miastem. Nieoficjalnie wśród kandydatów na prezydenta wymienia się Tadeusza Rozparę, który pełnił już ten urząd w latach 1996-2000.

Jak dotychczas oficjalnie startu w wyborach nie potwierdził jeszcze Marek Chrzanowski (PLUS), obecny prezydent miasta.

Komentarze (53)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

belchatowianin (gość)

Tylko nie Kubiak przeciez to jakies nie porozumienie by ten człowiek żadzil w Bełku

adamo123 (gość)

po wynikach na prezydenta polski widać że w bełchatowie pis juz ma prezydenta w kieszeni.

mieszkaniec (gość)

Wbrew pozorom ten klasyk to LIS , ale widać z niektórymi mu się udało.Niech rywalizacja rozegra się między Kubiakiem a Mękarskim - przynajmniej będziemy mieli prezydenta z Bełchatowa.

nn (gość)

Obaj są warci siebie. Ale jak powiedział klasyk "Ciemny lud wszystko kupi", wystarczy że poczyta stronę internetową kandydata LOL.

Binio (gość)

Komentarze są na poziomie przedszkola a tu chodzi o to aby zmienić Prezydenta bo już na każdej ulicy w Bełchatowie śmierdzi Zelowem.Niech zbiera swoich kolegów których zatrudnił w miejskich spółkach i wraca do Zelowa budować demokracje My już dziękujemy.

koko (gość)

Komentarze są do artykułu o kandydacie, a nie o jego stronie lub być może jego przeciwniku w wyborach.

LooK (gość)

do marty/koko/nn/ czyli jednej i tej samej osoby. Nie trzeba być Kubiakiem, Holmsem, ani Colombo. Wystarczy wejść na stronę radnego, BIP i trochę przejrzeć internet. Kłania się koko klanie, ale Tobie. Jest o Chrzanowskim? Pytania też trzeba czytać ze zrozumieniem..

koko (gość)

Artykuł nie jest o obecnym prezydencie, ani o innych radnych. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. A Ty piszesz w stylu "A u Was biją murzynów". Nawet cytować nie potrafisz.

Marta (gość)

Widzę, że Kubiak zaczął kampanię na dobro. Gdzie te interpelacje, spotkania, wnioski Panie Kubiak (vel Barti)? Coś Pan mało skuteczny, skoro płacę więcej niż wcześniej.

Barti (gość)

Zadano Ci tu kilka niewygodnych pytać, które cały czas ignorujesz, paplając trzy po trzy. Może wskażesz, który radny wykazał większe zainteresowanie sprawą opłat w przedszkolach? Prezydent, który wprowadził tę nieszczęśliwą uchwałę, nie chciał uwzględnić większości wniosków-poprawek, nie zareagował na petycję wyrzucają ją do kosza,i jest wspaniały, a rady Kubiak, który składał wnioski o obniżenie opłat, interpelacje i organizował spotkania rodziców z radnymi, jest taki zły. To się kupy nie trzyma.. Dobrze Ci radzą - skończ Waść, wstydu sobie oszczędź.

koko (gość)

Masz jakiś problem, ze wszędzie widzisz bzdury?
W wyborach samorządowych nie powinni startować działacze partyjni i tyle. PIS zajmował się w tej kadencji tylko zmianami nazw ulic.

terki (gość)

nn nie wiem ile jeszcze byś tych bzdur napisał to i tak widać, że masz jakieś ze sobą problemy. Myślę, że tylko zachęcasz do głosowania na radnego Kubiaka. Może to taki przebiegły plan?! :D

nn (gość)

Przecież prezydent nie będzie przedstawiał projektu "gorszego dla siebie" od tego, który wcześniej przedstawił. Mogła to zrobić tylko rada. Radny Kubiak obiecał się tym zająć. Widać jest jak bardzo jest słowny. Biorąc pod uwagę, że podpisało to 150 osób - to jest około 500 zawiedzinych wyborców (dwa mandaty radnego), a czasami przewaga może przydać się w wyborach prezydenckich.

Stefan (gość)

Co miał prezydent zrobić jak otrzymał petycję podpisaną przez 150 osób? Mógł przedstawić radzie projekt uchwały z niższymi opłatami (tylko tyle i aż tyle). a co zrobił - wyrzucił ją do kosza.. Radny Kubiak zrobił swoje, prezydent Chrzanowski nie zrobił nic. Dlatego mam nadzieję, że niedługo dojdzie do zamiany miejsc.