PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova 1:3 [ZDJĘCIA]

Paweł Hochstim
W pierwszym meczu drugiej rundy Ligi Mistrzów PGE Skra Bełchatów przegrała z Cucine Lube Civitanova 1:3.

Pierwszy set, choć dobrze rozpoczęty, nie był dobrym występem bełchatowian, którzy nie razili rywali zagrywką i mieli spore problemy w ataku, a np. środkowi Srecko Lisinac i Karol Kłos nie skończyli żadnej piłki. Nic więc dziwnego, że włoska drużyna szybko osiągnęła przewagę.

Ale w drugim secie sytuacja się odmieniła. Rozgrywający Nicolas Uriarte miał większy wybór w ataku, bo do gry włączyli się środkowi. Trzy wygrane akcje z rzędu dały prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej, którą raz była większa, raz mniejsza, ale do końca tej partii Cucine Lube nie zdołało je zniwelować. Wyśmienicie na siatce blokował Wlazły, który dwa razy w ważnych momentach zatrzymał Osmanego Juantorenę.

To było dopiero preludium do prawdziwych emocji, bo choć PGE Skra w trzecim secie przegrywała już 8:13 to po sześciu następnych akcjach wyszła na prowadzenie. Ten fragment - i kolejnych kilkanaście akcji - to był jeden z najlepszych momentów PGE Skry w tym sezonie. Cóż z tego, skoro w końcówce bełchatowianie nie wykorzystali szansy przy prowadzeniu 22:21, a do końca seta zdobyli już tylko jeden punkt. Przy drugiej piłce setowej trener gości wziął czas, a chwilę później Wlazły zaserwował w siatkę. Szkoda, tym bardziej, że na samym początku następnego seta atakujący PGE Skry posłał asa w boisko Cucine Lube.

Dwa wygrane sety na wyjeździe przy regulaminie w Lidze Mistrzów są bardzo dobrym dorobkiem, ale zwycięzcy rundy zasadniczej ligi włoskiej nie zamierzali na tym się zatrzymać. Wprawdzie do stanu 12:12 bełchatowski zespół dotrzymywał kroku jednemu z faworytów tegorocznej Ligi Mistrzów, ale gdy rywale włączyli piąty bieg, uciekli na bezpieczną odległość i mimo pogoni PGE Skry zapewnili sobie zwycięstwo 3:1.

Rewanż odbędzie się w najbliższą środę we Włoszech. PGE Skra, by awansować, musi wygrać 3:0 lub 3:1 i zwyciężyć w złotym secie.

PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 21:25)

PGE Skra: Uriarte 2, Penczew 12, Lisinac 9, Wlazły 23, Winiarski 8, Kłos 9, Piechocki (libero) oraz Janusz, Szalpuk, Bednorz

Cucine Lube: Christenson 2, Juantorena 18, Candellaro 6, Sokołow 27, Kovar 13, Stanković 6, Grebennikov (libero) oraz Cebulj