PGE GKS Bełchatów U-18 walczy o utrzymanie do samego końca. Cenna wygrana juniorów z Pogonią Szczecin [GALERIA]

Wygrana z Pogonią była drugą z rzędu dla juniorów "Brunatnych". Przed GKS U-18 ciężkie pięć pojedynków o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów Piotr Tokarczyk / FotoPiotr
Młodzi zawodnicy PGE GKS Bełchatów walczący o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów pokonali na swoim boisku wysoko usytuowaną w tabeli Pogoń Szczecin 2:1. Zwycięskie bramki dla gospodarzy strzelali po stałych fragmentach gry Bartłomiej Lisowski i Jakub Kozica.

Od początku gospodarze nie pozwalali swoim rywalom na zbyt wiele, ale w 18. minucie gry Mateusz Łęgowski wykonał rzut wolny z około 25. metrów, piłka przeleciała przez mur i zaskoczyła Kewina Komara, który nie zdołał wybronić tego uderzenia. Do końca pierwszej połowy częściej atakowali szczecinianie, ale pudłowali lub na posterunku był golkiper GKS U-18.

Po zmianie stron odwróciły się losy tego spotkania, bo gra bełchatowian znacznie się polepszyła. "Brunatni" grali agresywniej i nie pozwalali rywalom na ataki, a niekiedy na wyjście z własnej połowy. Dwie świetne sytuacje zmarnował Damian Warnecki, a swoją okazję miał również m.in. Daniel Chwałowski.

W 67. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka w końcu wpadła do siatki gości. Centrę Damiana Michalaka zamienił na bramkę Bartłomiej Lisowski. Osiem minut później będący na fali bełchatowianie znów ruszyli, a kolejne dośrodkowanie Michalaka trafiło tym razem na głowę Jakuba Kozicy, który trafił do siatki i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Od 78. minuty PGE GKS grał w przewadze po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Stolarczyk z Pogoni.

Aktualnie w ligowej tabeli podopieczni Marcina Węglewskiego zajmują 14. lokatę z dorobkiem 23 punktów. Trzynasty jest Motor Lublin z sumą 24 oczek, a na pierwszym bezpiecznym miejscu, czyli dwunastym jest Escola Varsovia Warszawa z sumą 29 punktów.

Młodzi gracze GKS U-18 kolejne spotkanie rozegrają w czwartek 2 maja o godz. 14 w Poznaniu, gdzie zmierzą się z dziewiątym w tabeli Lechem.