PGE GKS Bełchatów spada z ekstraklasy!

Maciej Wiśniewski
PGE GKS Bełchatów spadł z ekstraklasy
PGE GKS Bełchatów spadł z ekstraklasy Dariusz Śmigielski
PGE GKS Bełchatów spada z ekstraklasy! bełchatowianie w przedostatniej kolejce sezonu T-Mobile Ekstraklasy tylko zremisowali z Koroną Kielce 2:2 i stracili matematyczne szanse na utrzymanie w elicie.

PGE GKS Bełchatów musiał wygrać wtorkowy mecz z Koroną Kielce by przedłużyć swoje szanse na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tymczasem w pierwszej połowie bełchatowianie zagrali słabo. Gola dla gości po błędzie obrońców PGWE GKS strzelił doświadczony Jacek Kiełb.

W drugiej połowie szybko wyrównał Kamila Wacławczyk. Lepsza druga odsłona dawała "brunatnym" nadzieję na powodzenie. Te nadzieje ziściły się w 90. minucie. W samej końcówce świetną akcję przeprowadził rezerwowy Andreja Prokić, który dośrodkował z prawej strony, a Paweł Baranowski głową strzelił gola na 2:1.

Wydawało się, że PGE GKS Bełchatów odniesie zwycięstwo i przedłuży swoje szanse na utrzymanie w lidze. Niestety w doliczonym czasie gry goście przeprowadzili akcję, po której Olivier Kapo strzelił gola na 2:2.
Mecz zakończył się remisem, który oznacza, że PGE GKS nie ma już nawet matematycznych szans na pozostanie w ekstraklasie. Po roku pobytu w najwyższej klasie rozgrywkowej PGE GKS Bełchatów spada do I ligi.

PGE GKS Bełchatów - Korona Kielce 2:2 (0:1)
0:1 Jacek Kiełb (21')
1:1 Kamil Wacławczyk (48')
1:2 Paweł Baranowski (90')
2:2 Olivier Kapo (90')