PGE GKS Bełchatów pokonał lidera 2. ligi i jest niemal pewny utrzymania

mw
Dariusz Śmigielski/archiwum
PGE GKS Bełchatów pokonał u siebie w zaległym meczu lidera 2. ligi GKS 1962 Jastrzębie i praktycznie zapewnił sobie utrzymanie.

PGE GKS Bełchatów w środę podejmował lidera 2. ligi GKS 1962 Jastrzębie. Pierwotnie mecz 22. kolejki miał odbyć się 16 marca, ale obfite opady śniegu sprawiły, że spotkanie przełożono. I okazało się to korzystne dla bełchatowian, bo po bardzo dobrej jesieni i udanym starcie rundy wiosennej jastrzębian dopadł kryzys. Porażka w Bełchatowie to ich czwarty przegrany mecz z rzędu i szósta porażka w ostatnich ośmiu spotkaniach.

Bełchatowianie już do przerwy prowadzili po bramkach Bartłomieja Bartosiaka i Emile Thiakane. Goście próbowali zdobyć kontaktowego gola po przerwie. Udało się to im na pięć minut przed końcem, kiedy niefortunnie samobójcze trafienie zaliczył Marcin Grolik. Bełchatowianie w końcówce mogli jeszcze podwyższyć na 3:1, ale ostatecznie skończyło się jednobramkowym zwycięstwem.