PGE GKS Bełchatów kończy okres zimowych przygotowań dwoma porażkami [ZDJĘCIA]

Adam KieruzelZaktualizowano
W trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej bełchatowianie spisali się dobrze GKS Bełchatów
Piłkarze PGE GKS Bełchatów po raz kolejny w ciągu jednego dnia rozegrali dwa mecze kontrolne. Najpierw w Baruchowie k. Włocławka "Brunatni" po bramce w ostatnich sekundach meczu przegrali z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice 0:1, a z kolei u siebie na sztucznym boisku MCS bełchatowianie ulegli czwartoligowemu Orkanowi Buczek 1:2.

W pierwszym meczu towarzyskim zagrało dwunastu graczy. Już na początku meczu udanie przy jednym ze strzałów interweniował Paweł Lenarcik. W 18. minucie mecz trudny strzał Przemysława Zdybowicza wybronił doświadczony golkiper Radosław Janukiewicz. Kilka minut później Paweł Czajkowski uderzył piłkę głową, ale ta poszybowała nad poprzeczką. Nieco później sędzia nie odgwizdał w polu karnym gości faulu na Zdybowiczu, a potem goście prezentowali się już tylko lepiej. To nie zmieniło jednak faktu, że do przerwy był bezbramkowy remis.

W drugiej części gry od początku toczyła się twarda gra. Zagrożenie stwarzał pierwszoligowiec, a z kolei w zespole PGE GKS uderzali: Czajkowski, Thiakane i Biel. Po dokonaniu sześciu zmian przyjezdni zaczęli dominować, a w ostatniej minucie starcia Tomasz Boczek skierował głową futbolówkę do siatki.

W drugim wieczornym sparingu na boisko wybiegli zawodnicy, którzy jesienią dostawali od trenera Artura Derbina mniej szans. Wyjątkiem był Damian Michalski, który pauzował będzie w starciu z Ruchem z powodu nadmiaru żółtych kartek. W spotkaniu z piątą drużyną IV ligi łódzkiej - Orkanem Buczek piłkarze GKS przegrali 1:2.

Honorowego gola zdobył dla gospodarzy Wiktor Nowak, testowany napastnik, z którym kontrakt za porozumieniem stron rozwiązała zimą pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz. U jego boku wystąpił napastnik Michał Przybyła, który ma za sobą rozegrane pojedynki i kilka goli w Ekstraklasie. W poprzednim sezonie Przybyła reprezentował barwy wówczas drugoligowej Warty Poznań, a jesienią w trzeciej lidze w Kotwicy Kołobrzeg zdobył jedną bramkę.

Ponadto starcie z Orkanem było dziewiątym i już najprawdopodobniej ostatnim meczem kontrolnym w wykonaniu PGE GKS Bełchatów przed rozpoczęciem rozgrywek wiosennych. Pierwszy mecz "Brunatni" rozegrają już w sobotę 2 marca o godz. 17.

PGE GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:0)

0:1 - Tomasz Boczek 90'

PGE GKS: Lenarcik - Sierczyński, Grolik, Magiera, Grzelak - Czajkowski, Ryszka - Biel, Bartosiak, Thiakane - Zdybowicz (70' Putin)

Chojniczanka: Janukiewicz - Kobryń (Żagiel), Boczek, Wołąkiewicz, Pietruszka (46' Sylwestrzak) - Paprzycki (60' Zawistowski), Danielewicz, Żyra (75' Frygier), Piotrowski (65' Podgórski), Grzelczak (80' Wachowiak) - Mikołajczak (55' Surdykowski)

PGE GKS Bełchatów - Orkan Buczek 1:2 (0:0)

0:1 - Piotr Burski 69'
1:1 - Wiktor Nowak 89'
1:2 - Piotr Burski 89' (k)

PGE GKS: Wojtczyk (70' Komar) - Stolarczyk, Michalski, Bociek, Kowalik - Warnecki (46' Putin), Matuszewski, Rachwał (77' Michalak), Tylec - Przybyła, Nowak