Oto zwycięzcy pierwszej edycji Grand Prix Bełchatowa. Przed nami druga odsłona [ZDJĘCIA]

Aż sześć kobiet wzięło udział w pierwszej edycji cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym Adam Kieruzel
Rekordowa liczba 38 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych stanęła do rywalizacji w pierwszej edycji turnieju Grand Prix Bełchatów w tenisie ziemnym.

Oprócz tenisistów z Bełchatowa nie mogło zabraknąć osób z całego województwa łódzkiego. W zmaganiach udział wzięli także tenisiści z Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego, Tuszyna, Zduńskiej Woli i Tomaszowa Mazowieckiego. Walka o wygraną toczyła się w czterech kategoriach.

Najliczniejsza, 18-osobowa, była grupa OPEN mężczyzn, w której zastosowano system pucharowy dla 32 zawodników. W kategorii OPEN Kobiet, gdzie walczyło sześć pań, stworzono dwie grupy i rywalizowano systemem „każdy z każdym”. W kategorii „50+” znalazło się 14 uczestników, którzy grali systemem pucharowym dla 16 zawodników. Ten sam system użyto w grze podwójnej, która była czwartą z kategorii w tym turnieju.

Wśród mężczyzn w pierwszej części drabinki do półfinału awansował Krzysztof Wieteska, który najpierw pokonał Kamila Rybaka 6/0, 6/0, później ograł 6/0, 6/2 Mariusza Strojkowskiego oraz 6/3, 6/1 Krzysztofa Krasowskiego. Jego rywalem był Mikołaj Wężyk, który najpierw zwyciężył z Piotrem Dudkiem 6/1, 6/2, a następnie zwyciężył 6/2, 7/6 z Krystianem Sitkiem.\

W półfinałowej rywalizacji Wieteska nie dał szans Wężykowi, wygrywając 6/4, 6/2 i meldując się w finale. W drugiej części drabinki Robert Strupiński w półfinale zagrał z Franciszkiem Stępniem. Ten pierwszy najpierw wygrał 6/2, 6/0 z Maciejem Kurpesą, a później 6/0, 6/0 z Maciejem Dudkiem. Stępień ograł z kolei Michała Dobroszka 6/0, 6/0, a w ćwierćfinale zwyciężył z Grzegorzem Puźniakiem 6/4, 6/2. Franciszek Stępień w półfinale wygrał pierwszego seta 6/1, a w drugiej odsłonie Strupiński kreczował. W finale Wieteska pewnie pokonał Stępnia 6/0, 6/4.

Wśród kobiet po awansie z grupy Edyta Elertowicz przegrała z Agnieszką Strojkowską 1:2, a z kolei Hanna Stępień pokonała Kingę Rośniak 2:0. W finałowej rozgrywce Stępień ograła Strojkowską 6/2, 6/3.

W półfinałach w kategorii „50+” Zbigniew Maruszak pokonał Zbigniewa Krysiaka 6/2, 6/1, a z kolei Krzysztof Drzewosz zwyciężył z Marianem Glocem 6/3, 6/2. W finale Maruszak pewnie triumfował nad Drzewoszem 6/0, 6/1.

Grono sympatyków tenisa w Bełchatowie ro-śnie. Mamy w mieście dwie szkółki, a już niebawem rusza liga ~ Robert Strupiński

Jeżeli chodzi o grę podwójną, to tam para Grzegorz Puźniak/Piotr Radziejewski ograła w finale Zbigniewa Maruszaka i Krzysztofa Wieteskę 2:1. Warto zwrócić uwagę, że Piotr Radziejewski nie brał udziału w grze pojedynczej z powodu kontuzji, która nie pozwalała mu rozegrać większej ilości spotkań.

- Od wielu lat w turniejach Grand Prix nie mieliśmy chętnych, jeżeli chodzi o kobiety, a w tym roku już na pierwszym turnieju kobiety są z nami - mówi Robert Strupiński, uczestnik zawodów oraz organizator Ligi Tenisowej, która zacznie funkcjonować w Bełchatowie po raz pierwszy w tym roku. Nabór do tych rozgrywek prowadzony jest do 20 maja, a w zmaganiach mogą uczestniczyć wszyscy chętni amatorzy tenisa ziemnego, którzy do tego dnia dostarczą zgłoszenie.

Więcej informacji można uzyskać, na specjalnie do tego utworzonej stronie internetowej www.tenisbelchatow.pl. II Grand Prix Bełchatowa zaplanowano już niebawem, na weekend 18-19 maja.