Od soboty, 17 października, łodzianie będą na różne sposoby informowani o tym, jak będzie wyglądała komunikacja miejska:
• Spotkania z mieszkańcami:
- 17 października, w godz. 8 – 14 – RETKINIA – Punkt Informacyjny przy Ryneczku przy ul. Armii Krajowej,
- 24 października, w godz. 8 – 14 – WIDZEW - Punkt Informacyjny przy Domu Handlowym BATORY,
- 31 października, w godz. 9 – 17 – PRZYSTANEK CENTRUM
• Ulotki dotyczące zmian w organizacji we wszystkich Punktach Sprzedaży Biletów MPK-Łódź
• Od piątku, 23 października, kontrolerzy biletów MPK-Łódź będą rozdawać pasażerom korzystającym z linii kursujących aktualnie w pobliżu Trasy W-Z ulotki informujące o zmianach w komunikacji.
ZMIANY LINII TRAMWAJOWYCH PO ODDANIU TRASY W-Z
Linia 1: DWORZEC ŁÓDŹ-CHOJNY – Kilińskiego – Piłsudskiego – Mickiewicza – Kościuszki – Zielona – Narutowicza – Kilińskiego – Franciszkańska – Wojska Polskiego – STRYKOWSKA
Linia 3: WYCIECZKOWA – Warszawska – Łagiewnicka – Dolna – Zachodnia – Kościuszki – Mickiewicza – Piotrkowska – Przybyszewskiego – Puszkina – Rokicińska – Hetmańska – Odnowiciela – Ofiar Terroryzmu 11 września – OLECHÓW
Linia 4: HELENÓWEK – Zgierska – Nowomiejska – Plac Wolności – Legionów – Cmentarna – Ogrodowa – Srebrzyńska – KOZINY
Linia 5: CHOCHOŁA – Aleksandrowska – Limanowskiego – Zgierska – Wojska Polskiego – STRYKOWSKA
Linia 7: zawieszona
Linia 8: CHOCHOŁA – Aleksandrowska – Włókniarzy – Mickiewicza – Piłsudskiego – Rokicińska – Puszkina - AUGUSTÓW
Linia 9: KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI – Jana Pawła II – Łódzka – Konstantynowska – Legionów - Zielona – Narutowicza – Kopcińskiego – Piłsudskiego – Rokicińska – AUGUSTÓW
Linia 9A ZDROWIE - Konstantynowska – Legionów - Zielona – Narutowicza – Kopcińskiego – Piłsudskiego – Rokicińska – AUGUSTÓW
Linia 10: WYSZYŃSKIEGO – Wyszyńskiego – Bratysławska – Karolewska – Bandurskiego – Mickiewicza – Piłsudskiego – Rokicińska – Hetmańska – Odnowiciela – Ofiar Terroryzmu 11 września – OLECHÓW
Linia 12: WYSZYŃSKIEGO – Wyszyńskiego – Bratysławska – Karolewska – Bandurskiego – Włókniarzy – Kopernika – Gdańska – Zielona – Narutowicza – Konstytucyjna – Pomorska – Działki – Telefoniczna – STOKI
Linia 12A: WYSZYŃSKIEGO – Wyszyńskiego – Bratysławska – Karolewska – Bandurskiego – Włókniarzy – Kopernika – Gdańska – Zielona – Narutowicza – RADIOSTACJA
Linia 13: SZCZECIŃSKA – Aleksandrowska – Limanowskiego – Włókniarzy – Legionów – Zielona – Narutowicza – Kopcińskiego – Rydza-Śmigłego – Niższa – ŚLĄSKA
Linia 14: DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC – Limanowskiego – Włókniarzy – Mickiewicza – Piłsudskiego – Rydza-Śmigłego – Dąbrowskiego – DĄBROWA
Linie 2, 3, 6, 11, 16 i 16A kursujące po trasie ŁTR jadąc al. Kościuszki skręcą w al. Mickiewicza na przystanek Dworzec Tramwajowy Centrum i przejadą w ul. Piotrkowską. Żaden tramwaj nie pojedzie Kościuszki i Żwirki do Piotrkowskiej.
ZMIANY LINII AUTOBUSOWYCH PO ODDANIU TRASY W-Z
Linie 54 LIPINY – Teolin – NATOLIN (w oznaczonych kursach) – Brzezińska – Pomorska – Juhasowa – Skalna – Kasprowy Wierch – Pomorska – Edwarda – Czechosłowacka – Mazowiecka – Nowogrodzka – Widzewska – Piłsudskiego – Wydawnicza – WYDAWNICZA
WYDAWNICZA – Tuwima – Przędzalniana – Piłsudskiego – Wałowa (zawraca na wiadukcie) – Piłsudskiego – Widzewska – Nowogrodzka – Edwarda – Pomorska – Brzezińska – NATOLIN (w oznaczonych kursach) – Teolin – LIPINY
Linia 54A: POD POLANKA – Kasprowicza – NOWOSOLNA (w oznaczonych kursach) – Brzezińska – Pomorska – Juhasowa – Skalna – Kasprowy Wierch – Pomorska – Edwarda – Czechosłowacka – Mazowiecka – Nowogrodzka – Widzewska – Piłsudskiego – Wydawnicza – WYDAWNICZA
WYDAWNICZA – Tuwima – Przędzalniana – Piłsudskiego – Wałowa (zawraca na wiadukcie) – Piłsudskiego – Widzewska – Nowogrodzka – Edwarda – Pomorska – Brzezińska – NOWOSOLNA (w oznaczonych kursach) – Kasprowicza – POD POLANKA
Linia 55: z Lotniska w kursach do Janowa bez zmian, natomiast w kursach do Janowa przez pętlę OLECHÓW pojedzie od Zakładowej: Zakładową – Józefiaka – Ofiar Terroryzmu 11 września – pętla Olechów – Ofiar Terroryzmu 11 września – Józefiaka – Zakładowa – Hetmańska - JANÓW
Linia 64: DWORZEC PKS PÓŁNOCNY – Smugowa – Źródłowa – Obrońców Westerplatte – Boya-Żeleńskiego – Sporna – Wojska Polskiego – Brzezińska – Janosika – Pszczyńska – Krokusowa – Edwarda – Czechosłowacka – Mazowiecka – Nowogrodzka – Widzewska – Piłsudskiego (zawraca przy Niciarnianej) – Piłsudskiego – Puszkina – Przybyszewskiego – Książąt Polskich – Zakładowa – Hetmańska – JANÓW
Linia 68: dotychczasową trasę z pętli Dworzec Łódź-Chojny zakończy na wspólnej pętli autobusowo – tramwajowej WYSZYŃSKIEGO
Linia 69, 69A ,69B: z Nowego Józefowa i Kusocińskiego do Puszkina dalej: Rokicińska – Augustów – Służbowa – DWORZEC ŁÓDŹ-WIDZEW
Linia 80: KUSOCIŃSKIEGO – Kusocińskiego – Armii Krajowej – Wyszyńskiego – Retkińska i dalej obecną trasą.
Linia 85: DWORZEC PKS PÓŁNOCNY – Smugowa – Źródłowa – Wojska Polskiego – Palki – Kopcińskiego – Piłsudskiego – Rokicińska – Puszkina – Maszynowa – Służbowa- Augustów – Przybyszewskiego – CZAJKOWSKIEGO
Linia 86: WYSZYŃSKIEGO – Popiełuszki – Maratońska – Waltera-Janke, Bandurskiego i dalej obecną trasą.
Linia 98: NOWY JÓZEFÓW – Gilette – Nowy Józefów – Golfowa – Maratońska – Popiełuszki – WYSZYŃSKIEGO
Linia 99 i 99A: z 11 Listopada do Dworca Kaliskiego bez zmian, a dalej: Bandurskiego – Maratońska – Retkińska – Kusocińskiego – Popiełuszki – WYSZYŃSKIEGO
Zobacz także:
Dwa lata budowy Trasy W-Z [ZDJĘCIA]
Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?