Szykują się zmiany personalne w składzie bełchatowskiej Rady Miejskiej. Jest już pewne, że we wrześniu lub październiku zaprzysiężona zostanie Małgorzata Dziekańska (w wyborach 2006 roku startowała pod panieńskim ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Szykują się zmiany personalne w składzie bełchatowskiej Rady Miejskiej. Jest już pewne, że we wrześniu lub październiku zaprzysiężona zostanie Małgorzata Dziekańska (w wyborach 2006 roku startowała pod panieńskim nazwiskiem Kibitlewska), która zastąpi byłego wiceprzewodniczącego z ramienia PiS Józefa Węgrzyńskiego. Radny wyprowadza się z Bełchatowa, zamieszka pod Radomskiem, a Dziekańska uzyskała trzeci wynik na liście (137 głosów). Do zmian może dojść jednak szybciej, bo radę opuścić może Kazimierz S., były polityk PiS, który kandydował z tego samego okręgu i listy co Węgrzyński i Dziekańska. Radny miał kłopoty z prawem, rada wygasiła jego mandat, ale bełchatowianin wciąż się odwołuje. Jeszcze w sierpniu Sąd Apelacyjny w Łodzi ma ostatecznie rozstrzygnąć, czy jego zażalenia są uprawnione. Może zatem dojść do sytuacji, że Dziekańska zastąpi Kazimierza S., gdyby to on odszedł przed Węgrzyńskim. Wówczas za Węgrzyńskiego do rady wejdzie Andrzej Maciejewski, (czwarty wynik na liście - 98 głosów). Dziekańska wystąpiła z PiS i należy do ZCHN, ale nie wyklucza dołączenia do klubu, jeśli taka propozycja padnie.

Skład Rady Miejskiej od 2006r. zmieniał się trzykrotnie. Prezydenta Marka Chrzanowskiego, który jednocześnie zdobył mandat radnego zastąpił Jan Pełka, a w miejsce zwolnione przez wiceprezydenta Dariusza Matyśkiewicza weszła Barbara Rudnicka (wszyscy PLUS). Konflikt interesów nie pozwolił dokończyć kadencji Bogumile Krawczyk, którą zastąpił Tomasz Kijanka (Ziemia Bełchatowska).

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!