W ubiegłym roku bełchatowianie podczas Nocy Muzeów mogli zwiedzić wystawę poświęconą strażakom W ubiegłym roku bełchatowianie podczas Nocy Muzeów mogli zwiedzić wystawę poświęconą strażakom

W ubiegłym roku bełchatowianie podczas Nocy Muzeów mogli zwiedzić wystawę poświęconą strażakom (© Grzegorz Maliszewski)

Już 20 maja w Muzeum Regionalnym oraz MCK PGE Giganty Mocy odbędzie się „Noc Muzeów”. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Już w najbliższą sobotę, gdy zapadnie zmierzch, bełchatow-skie muzea, zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne, otworzą swoje drzwi dla gości podczas kolejnej ogólnopolskiej „Nocy Muzeów”.

Nie będzie można się nudzić w Muzeum Regionalnym, które przygotowało... „Barbarzyńską Noc Muzeów”. W placówce na odwiedzających czekają m.in. pokazy starożytnych rzemiosł, jarmark archeologiczny czy degustacja kuchni naszych przodków.

W muzeum już od godz. 17 zaczną się pokazy starożytnych rzemiosł przygotowane przez Stowarzyszenie Archeologii Eksperymentalnej Harjis, grupę „Geniusz” Kreatywna Edukacja, Drużynę Słowian i Wikingów „Wierczanie” oraz Stowarzyszenie „Plemię Pilsian”. Wraz z przewodnikiem (od godz. 17) będzie można zwiedzać wystawę „Barbarzyńcy. Kultura plemion barbarzyńskich Polski Środkowej w okresie wpływów rzymskich”, która przedstawia życie ludzi zamieszkujących tereny Kotliny Szczercowskiej i Wyżyny Wieluńskiej.

Podczas imprezy w muzeum w godz. 17-23 będzie można odwiedzić jarmark archeologiczny, a także wziąć udział w degustacji kuchni naszych przodków. Zaplanowano też wykłady: Lubomiry Tyszler nt. badań archeologicznych nad okresem wpływów rzymskich (godz. 18) oraz Wojciecha Rutkowskiego i Katarzyny Badowskiej nt. życia codziennego plemion barbarzyńskich.

Wiele będzie się działo również w MCK PGE Giganty Mocy, w którym zaplanowano pokazy naukowe, magiczny questing oraz nocne zwiedzanie ekspozycji opowiadającej o produkcji prądu z węgla.

Jednak w nocnym zwiedzaniu ekspozycji nie każdy będzie mógł wziąć udział. Chętni w dniu imprezy będą musieli pobrać specjalny kupon ze wskazaną godziną zwiedzania, który będzie dostępny w sklepiku PGE Giganty Mocy.

Podczas „Nocy Muzeów” zwiedzający wezmą udział w questingu pt. „Poszukiwanie Eliksiru Mocy” (godz. 20). W godz. 20-23 odbędą się pokazy naukowe Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!