(© Grzegorz Maliszewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Niezwykłego prawdziwka w lesie znalazł mieszkaniec Teresina. Jak mówi, jeden grzyb drugiego wszedł na głowę. Niecodziennym znaleziskiem postanowił się pochwalić.

Choć to już zapewne koniec sezonu na grzyby, to jak się okazuje, w lasach regionu wciąż można znaleźć niespotykane okazy.
Tadeusz Matejek z Teresina (gmina Drużbice), podczas spaceru w lesie znalazł pod jednym z drzew dość osobliwe borowiki. Nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Połączone w jeden grzyb rosło ze sobą aż sześć prawdziwków. Co ciekawe, dwa z nich wyrosły na kapeluszach pozostałych, tworząc niespotykaną piramidę grzybów.

- Wiele lat chodzę już po lasach zbierając grzyby, ale podobnego mutanta jeszcze w życiu nie widziałem - mówi Tadeusz Matejek. - Żeby jeden grzyb rósł na kapeluszu drugiego? Gdybym to komuś opowiedział z pewnością by mi nie uwierzył, dlatego postanowiłem pochwalić się tym niespotykanym okazem- dodaje nasz Czytelnik.

Niecodzienne znalezisko mieszkaniec gminy Drużbice odkrył niedaleko swojej posesji. Grzyby rosły w lesie w pobliżu stawu w Teresinie. Miejsce to każdego roku jest odwiedzane chętnie przez grzybiarzy z regionu. Czy teraz ich przybędzie?

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!